Muzyka

Polscy artyści nagrali płytę w Indonezji

Zespół Pada Sama Suka (nazwa po indonezyjsku znaczy: Tylko Miłość) tworzy 22 muzyków: dwudziestu z Indonezji i dwoje z Polski. Powstał w ramach projektu Focus + Indonesia, którego celem jest wymiana artystów z obu krajów. Pod koniec grudnia 2014 wszyscy spotkali się w Jatiwangi Art Factory na Jawie, by przez 10 dni wspólnie żyć i działać. Na koniec zagrali koncert, który zamknął Village Video Festival.


Pięć długich, wyimprowizowanych utworów złoży się na debiutancki album „Hati” (Serce). Muzyka jest dziełem całej grupy. Całość zaaranżował i nagrał Tedi En, założyciel grającej na instrumentach z gliny (m.in. gitary z dachówek: na takich samych grają członkowie Pada Sama Suka) jawajskiej grupyHanyaterra, znanej w Polsce ze znakomitych koncertów w 2014 r. Teksty własne i Aldousa Huxleya śpiewają Marta Frank i Marcin Babko, polscy artyści sztuk audio-wizualnych i społecznych (od dwóch lat koncertują pod nazwą Frank Babko; na rok 2015 zapowiadają pierwszy wspólny album słowno-muzyczny).

 

Wcześniej jednak ukaże się „Hati”, debiutancki album polsko-indonezyjskiej grupy Pada Sama Suka. Oficjalna premiera płyty 6 maja na Jatisura Festival na Jawie. W marcu ukaże się singel i promujący go teledysk. Za miks i produkcję muzyczną odpowiada Kuba Łuka, znany m.in. ze współpracy z grupą Drekoty.


Wkrótce kolejne informacje.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 stycznia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca