Muzyka

WIECZÓR SONGWRITERÓW - Niepokorni

 

Halla Nordfjörd (Islandia)

Phillip Bracken (Australia)

Sonia Pisz Piosenki (Polska)

 

06.02 – Kraków – Żaczek (al. 3 Maja 5) – sala kameralna – g. 19.30

POZNAJ ŚWIETNYCH SONGWRITERÓW!

 

HALLA NORDFJORD

 

Świetna songwriterka z Islandii przylatuje do Polski na szóstą trasę koncertową. Promować będzie wydany zimą album "Bridge" (w Polsce płyta zostanie wydana 29 grudnia nakładem Borówka Music/ Smekkleysa Records). Tygodnik „Przekrój” pisze: - Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast. „Gazeta Wyborcza” dodaje: - Główny atut Halli Nordfjörd to głos. Głęboki i lekki zarazem, jego barwa ma w sobie interesującą bezpretensjonalność i coś kojącego: przykuwa uwagę i zarazem relaksuje.

Podczas koncertu Halla zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku.

www.facebook.com/hallanorth

www.soundcloud.com/hallanorth

 

PHILLIP BRACKEN

 

W jego twórczości słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues,czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech.

Szukając porównań można by przywołać takie nazwiska jak Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji.

www.facebook.com/phillipbrackenmusic

www.phillipbrackenmusic.com

 

SONIA PISZE PIOSENKI

 

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses. Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival, PiotrkoFF Art Festival oraz Alter Fest.

26 czerwca ukazała się jej debiutancka EP „Friends To Lovers” Singlowy kawałek "Movie Qoutes" miał swą premierę w audycji „Offensywa” w radiowej Trójce. Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas - nie bójmy się tego powiedzieć - niespotykane.

www.soniapiszepiosenki.bandcamp.com/album/friends-to-lovers-ep

www.soniapiszepioseneki.tumblr.com

 

 

Bilety (do nabycia w Żaczku i przez Internet):

Studenci:

10 zł – w przedsprzedaży / 15 zł – w dniu koncertu

Niestudenci

15 zł – w przedsprzedaży / 20 zł – w dniu koncertu

 

NIEPOKORNI

To cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy wyjątkowe. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innym – z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Impreza odbywa się od października 2007 roku. Za nami już ponad 50 edycji! Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Chłopcy Kontra Basia, DagaDana, Halla Nordfjord (Islandia), CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Myrra Ros (Islandia), Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Lilly Hates Roses, Czesław Śpiewa, Peter J. Birch i Kapela Ze Wsi Warszawa.

Producentami imprezy są Edyta Pogwizd i Marzena Przybyła reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawia artystów. Koncert współorganizowany jest przez studentów UJ wydających pismo „WUJ – Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego”.

 

Sprawdź też: www.borowkamusic.pl oraz www.klubzaczek.pl

 

 

Zdjęcia


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca