Muzyka

Grzegorz Hyży w Klubie Studio | Kraków

 

22 lutego w krakowskim Klubie Studio wystąpi finalista programu X-Factor, Grzegorz Hyży, który w maju 2014 roku zadebiutował zaskakująco dojrzałym i nieoczywistym albumem. Spotkanie tego charyzmatycznego wokalisty z uznanym poznańskim producentem oraz kompozytorem Tabbem zaowocowało powstaniem płyty, która nie tylko podbiła listy przebojów, ale także odświeżyła oblicze polskiego popu.

 

Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Od tego momentu podążał jasno określoną drogą, gdzie o przypadkach nie było już mowy. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Czy kariera rozpoczęta od zdobycia popularności w telewizyjnym show ma rację bytu? Album „Z całych sił” jest dowodem na to, że Hyży wiedział jak wykorzystać swoją szansę. Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży zadebiutował albumem, jakiego nie powstydziłby się niejeden bardziej doświadczony artysta. Za muzykę oraz produkcję albumu „Z całych sił” odpowiedzialny był Tabb (Bartosz Zielony) – jeden z najbardziej nowatorskich i świeżo brzmiących producentów w Polsce.

 

Niezwykłą wrażliwość Grzegorza podkreślają także niebanalne polskie teksty, które oprócz samego wokalisty napisali m.in. Wojciech Łuszczykiewicz, Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses czy wreszcie Karolina Kozak, autorka tekstów m.in. na płytę Dawida Podsiadło. Nastrój płyty nieustannie balansuje pomiędzy patrzeniem z nadzieją w słoneczną przyszłość, a trudną próbą rozliczenia się z bolesną przeszłością. Te piosenki uczą nas jak zapomnieć, o tym, co się zdarzyło, ale też jak uwierzyć w to, co jeszcze przed nami.

 

22 lutego 2015, godz. 20:00

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

 

Ceny biletów:

35 PLN (w przedsprzedaży) / 40 PLN (w dniu koncertu)

Bilety są już dostępne na stronach Ticketpro.pl iEbilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów. 

Bilety kolekcjonerskie (w tej samej cenie!) można nabyć w Klubie Studio (ul. Budryka 4), Klubie Gwarek (ul. Reymonta 17) oraz w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10).

Więcej informacji o koncercie na www.klubstudio.pl.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca