Muzyka

Strefa Innych Brzmień prezentuje | Jachna/Buhl + Artur Maćkowiak

Inne Brzmienia na przestrzeni lat zdobyły sympatię lublinian oraz wyrobiły sobie markę w Polsce i poza jej granicami. Ostatnia edycja pokazała nowe kierunki muzycznych poszukiwań i rozwoju Festiwalu oraz zupełnie nowe możliwości. Chcemy utrzymać ten kurs i dalej, konsekwentnie prezentować nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie i labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich frapujące połączenia. Dlatego wraz z nowym rokiem rozpoczynamy cykl wydarzeń muzycznych związany ściśle z Festiwalem Inne Brzmienia. Sama impreza, jak co roku będzie odbywać się w lipcu. Zależy nam jednak na całorocznym prezentowaniu unikalnych, interesujących i niezwykłych artystów, którzy wpisują się w nasze rozumienie innych brzmień.

 

Strefa Innych Brzmień będzie mieć charakter ruchomy, można rzec wędrowny. Nie chcemy zamykać się ani w konkretnej stylistyce, ani w konkretnym miejscu. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby dobra muzyka pojawiała się w Lublinie, a inne brzmienia wybrzmiewały regularnie.

 

Zaczynamy od koncertu podwójnego. Solowy występ Artura Maćkowiaka – gitarzysty, producenta, współzałożyciela kultowego Something Like Elvis oraz wybitnego duetu Wojtek Jachna (trąbka) – Jacek Buhl (bębny), łączącego w autorski sposób jazz, elektronikę i improwizację. Ich najnowsza płyta „Atropina” zbiera właśnie doskonałe recenzje w całej Polsce. Naszym zdaniem warto posłuchać ich na żywo.

 

Kiedy: 19.02.2015 (czwartek), godz. 19.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie

Wstęp wolny

 

Artur Maćkowiak – muzyk, performer. Grywa solo, w Innercity Ensemble oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył zespół Something Like Elvis i Potty Umbrella. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu, improwizacji, ale z dość charakterystyczną nutą słowiańskiej melodyki. W październiku 2013 r. ukazała się jego druga solowa płyta „Before the angels play their trumpets”. W oparciu głównie o utwory z tej płyty powstał materiał koncertowy na gitarę i elektronikę.

 

www.facebook.com/wetmusicrecords

www.soundcloud.com/wetmusic

www.wetmusicrecords.bandcamp.com

 

Jachna / Buhl - przesympatyczny duet muzyczny założony przez Wojtka Jachnę oraz Jacka Buhla, muzyków Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope oraz Innercity Ensemble (Wojtek) czy Variete, Trytony, 4Syfon Cykliści (Jacek). Ich ostatnia płyta, pod tajemniczym tytułem „ATROPINA”, ukazała się we wrześniu 2014 roku nakładem Requiem Records. Kierunek muzyczny duetu jest trudny do zdefiniowania i wprowadza w konsternację największych koneserów muzyki, a to co wydarzy się na scenie, najlepiej można określić jako dialogi, improwizacje, loopy, przekomarzania i inne wygibasy.

 

www.facebook.com/jachnabuhl?fref=ts

 

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival odbędzie się 8-12 lipca 2015r.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca