Muzyka

Pierwszy Dzień Wiosny w rytmach reggae w Starym Klasztorze

BOB ONE & BAS TAJPAN, RAS LUTA & JUNIOR STRESS - to artyści z którymi powitamy wiosnę 21 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze!

Całonocną imprezę z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uzupełnią ROGAL SALUT! oraz TUN UP SOUND

Dla miłośników jamajskich rytmów - obecność obowiązkowa!

 

BOB ONE & BAS TAJPAN

BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru. W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż” oraz “Dla moich ludzi”.

BOB ONE to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. Nakładem MaxFloRec Bob One wydał swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami “Widzę dziś” oraz “Zostawiam”.

 

BAS TAJPAN i BOB ONE od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”. Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy.

 

 

RAS LUTA & JUNIOR STRESS & KUBA1200 :

Junior Stress i Ras Luta w przeciągu ostatnich 10 lat wielokrotnie spotkali się na klubowych i festiwalowych scenach w kraju i zagranicą. Nieraz też pracowali wspólnie w studio, wspierając się przy kolejnych swoich produkcjach. Tej jesieni, po raz pierwszy, ruszają we wspólną trasę. Tak jak na początku swojej muzycznej kariery, Ras Luta, Junior Stress i kuba1200 stawiają na klasyczny jamajski patent – dwa deki i jeden mikrofon to wszystko czego potrzebują, żeby zaprezentować to, co najlepsze w polskiej i jamajskiej muzyce reggae.

 

Obydwaj artyści promować będą swoje nowe wydawnictwa. Płyta 'Sound Systemowej Sceny Syn' Juniora Stressa, zebrała świetne recenzje – balansujący między reggae i hip hopem krążek przemawia nie tylko do fanów gatunku. Ras Luta dopiero wypuścił akustyczny album, którego limitowany nakład rozszedł się w ciągu kilku tygodni, ale już zapowiada kolejną, tym razem darmową produkcję, swój autorski mixtape.

 

Poza rzeczami nowymi i premierowymi, usłyszeć będzie można oczywiście ulubione kawałki z płyt obu nawijaczy, ich wspólne numery, oraz zobaczyć Juniora i Lutę w tradycyjnej dla muzyki dancehall wymianie wersów, gdzie nawzajem interpretują swoje piosenki – coś, co dotychczas miało miejsce tylko na spontanicznych sound systemowych sesjach.

 

Ekipa upewni się, że na każdej imprezie będą mieli ze sobą płyty, wlepki i koszulki promujące trasę, na każdej imprezie będzie tez czas, żeby spotkać się z nimi twarzą w twarz. Szykuje się balanga w jamajskim stylu, więc powiedzcie wszystkim znajomym, weźcie zapalniczki i chodźcie sprawdzić tę wyjątkowe wydarzenie!

 

ROGAL SALUT!

Współtwórca Salut! Sound System oraz cyklicznych Dancehallowych imprez Dancehall Fever, Weddy Weddy Wednesday. Na swoim koncie ma już wydany mixtape jako Salut! Sound, który promował koncertami w całej Polsce. Podczas rozwijania się solowej kariery miał okazję zagrać koncerty na największych scenach takich jak Woodstock. Dzięki temu mógł występować u boku największych gwiazd rodzimej jak i zagranicznej sceny Reggae/Dancehall. Wokalista pracuje właśnie nad solową płytą która będzie nosiła nazwę "Walka Z Czasem" którą promuje najnowszy singiel "Tego nie wie nikt" ( https://www.youtube.com/watch?v=REPReSMl0gE ). Promuje Swój sound jak i muzyke Reggae, Dancehall na koncertach, bashmentach w całej Polsce jak i na antenie Dolnośląskiego radia podczas audycji Karibbean Vybz.

 

 

 

21.03.15 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Pierwszy Dzień Wiosny w rytmach reggae

BOB ONE & BAS TAJPAN

RAS LUTA & JUNIOR STRESS & KUBA1200

ROGAL SALUT!

TUN UP SOUND

bilety: 20 zł – 200 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – pozostałe

 

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca