W czwartek rusza w Mysłowicach festiwal AlterFest

Rebeka, xxanaxx, Jóga, czy też Małe Miasta. Te i wiele innych zespołów będziemy mogli usłyszeć podczas czwartej edycji mysłowickiego festiwalu AlterFest, który rusza już w czwartek 16. kwietnia i potrwa 3 dni.

Podczas AlterFestu będzie można usłyszeć łącznie jedenastu wykonawców grających szerokopojętą muzykę alternatywną. Wśród artystów, których będzie można usłyszeć w Mysłowicach w dniach 16-18. kwietnia znaleźli się między innymi: grające muzykę elektroniczną duety xxanaxx oraz Rebeka, łączący elektronikę z rapem poznański zespół Małe Miasta, łódzki Sjón tworzący energiczną muzykę gitarową, mocno inspirowaną brytyjskim brzmieniem, czy też grający melancholijną muzykę duet Coals. Podczas AlterFest 2015, już tradycyjnie będzie można usłyszeć także muzyków z Mysłowic. W tym roku mysłowicką scenę reprezentować będzie Czary Mary Koszmary i Ćmy oraz Marte.

Koncerty w ramach festiwalu AlterFest odbywają się w dwóch wyjątkowych, prawie nikomu nieznanych miejscach – w budynku byłego kina Adria oraz w kościele ewangelickim. Pierwsze z tych miejsc swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Ostatnie filmy w kinie Adria zostały wyemitowane ponad 20 lat temu. Po zamknięciu kina budynek przez wiele lat nie był użytkowany. Jest to miejsce wyjątkowe, które wraz ze znajdującym się przed nim dziedzińcem tworzy magiczną całość, przypominając nieco postindustrialny, zaniedbany aczkolwiek piękny, styl oddający w tym jednym miejscu charakter Mysłowic. Drugim z miejsc koncertowych jest znajdujący się przy ulicy Powstańców kościół ewangelicki. Miejsce o doskonałej akustyce, ale również miejsce wyjątkowe pod względem estetycznym. W kościele ewangelickim swego czasu odbywały się także koncerty w ramach Off Festivalu. -Staram się poprzez AlterFest oprócz bardzo dobrej muzyki pokazywać również naszym gościom wyjątkowe miejsca. Nie każdy wie, że właśnie przy ulicy Grunwaldzkiej znajdowało się kino, mało kto również był kiedykolwiek w kościele ewangelickim. Myślę, że warto pokazywać ludziom te miejsca. Mimo niedoskonałości kina Adria, jest w nim coś wyjątkowego, idealnie pasującego do tego typu muzyki

Festiwal muzyczny AlterFest odbywa się w Mysłowicach od roku 2012. Dotychczas podczas mysłowickiego festiwalu można było usłyszeć m.in. Mikromusic, Muchy, Fair Weather Friends, czy też Lilly Hates Roses.

Bilety na festiwal można kupić w Pubie Wiking (Mysłowice, Rynek 4) oraz bezpośrednio przed koncertem, a także zarezerwować, pisząc na adres kontakt@alterfest.pl

 

INFORMACJE DODATKOWE

Strona internetowa
alterfest.pl

Facebook
facebook.com/alterfest.myslowice

Twitter
twitter.com/alterfest

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 kwietnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło