Muzyka

Słowiańsko-jazzowy weekend w Toruniu

Klimatyczne dumki ukraińskie, czy muzyczne improwizacje w wykonaniu czołowych artystów polskiej sceny jazzowej? Te dwa odrębne style muzyczne zabrzmią na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu 9 i 10 maja.

 

W sobotę, 9 maja o g. 19:00, koncert zespołu Slavic Voices, w składzie Michał Hajduczenia (baryton, kontrabas), Magdalena Cysewska (sopran, akordeon), Natalia Sycz (alt), przeniesie widzów w świat pieśni słowiańskich. Usłyszymy stare dumki i pieśni ukraińskie śpiewane a’capella na trzy głosy, a czasem  z udziałem akordeonu i kontrabasu. W szerokim repertuarze zespołu słowiańska muzyka etniczna zajmuje szczególne miejsce. Mocną stroną grupy jest dbałość o zachowanie oryginalnych języków pieśni. Własne aranżacje, unikatowa harmonika, niecodzienne zestawienia barw głosów – wszystko to tworzy niezapomniany klimat koncertu.

 

Z kolei niedzielny wieczór przyniesie widzom zupełnie inne doznania muzyczne, a zaduma nad bezkresem stepów ustąpi miejsca improwizacjom jazzowym w najlepszym wydaniu. 10 maja o g. 19:00 w kolejnej odsłonie cyklu Jazz w Pałacu zaprezentuje się zespół Jerzy Małek Group. Skład zespołu Jerzego Małka to ścisła czołówka polskiej sceny jazzowej: legendarny saksofonista zespołu Miłość Maciej Sikała, na stałe współpracujący z Nigelem Kennedym pianista Piotr Wyleżoł, perkusista Krzysztof Dziedzic i niekwestionowana gwiazda polskiego kontrabasu jazzowego - Michał Barański (gra z Agą Zarian) towarzyszą na scenie Jerzemu Małkowi, który od lat plasuje się w gronie najbardziej uznanych polskich trębaczy. Koncert zespołu Jerzego Małka jest promocją płyty Stalgia, ale usłyszymy też kompozycje z wcześniejszych płyt autorskich lidera.

 

Bilety w cenie 30/25 zł (Slavic Voices) oraz  50/40 zł (Jerzy Małek Group) do nabycia w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca