Muzyka

Komety na Żoliborzu

29 mają Komety wystąpia w klubokawiarni Minus Jeden na warszawskim Żoliborzu.

 

Koncerty w żoliborskim klubie, skierowane do najwierniejszych fanów stały się tradycją w kalendarzu koncertowym Komet. Lider zespołu Lesław, związany z Żoliborzem od urodzenia, w swoich poetycko niejednoznacznych często opisuje codzienne sytuacje rozgrywające się w pejzażach Warszawy. 
Być może ktoś, kto kiedyś przyjedzie do Warszawy, będzie mógł ją zwiedzać przez pryzmat piosenek, jakie o niej napisałem. - mówił Lesław w wywiadzie dla „Lampy”, lipiec, 2008 
To na Żoliborzu, podczas rowerowej przejażdżki po Kępie Potockiej padło postanowienie o utworzeniu zespołu „Partia”, a pierwszy koncert odbył się w żoliborskim kinie Tęcza. W 2002 roku na gruzach Partii Lesław uformował Komety, które są dziś uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku. 
 

To nie koniec informacji z obozu Komet: jesienią światło dzienne ujrzy druga płyta projektu "Lesław i Administrator", zatytułowana „Piosenki o Warszawie część 2”, a od kilku dni w rozgłośniach radiowych można usłyszeć singiel z tego wydawnictwa pt. "Typowo warszawskie śniadanie". Na płycie poza Lesławem i Administratorrem, którzy firmują projekt, pojawią się m.in. Pablopavo i Sylwia Chutnik.

 

Warszawska grupa Komety nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly. Na „Via Ardiente”, uważanej przez wielu fanów za najsmutniejszą płytę Komet, znalazły się takie evergreeny jak „Bezsenne noce” i „To samo miejsce”. Ceniona „Akcja V1” przyniosła piosenkę „Spotkajmy się pod koniec sierpnia”, jeden najpiękniejszych polskich utworów inspirowanych twórczością The Smiths. Album „Paso Fino” z roku 2014 wydaje się być najbardziej dojrzałą płytą zespołu.

 

KOMETY - koncert

29.05.2015

Klub "Minus Jeden"

ul. Krasińskiego 2, Warszawa

Start: 20:00
bilety: 30 zł

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca