Muzyka

III Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona

26 czerwca 2015 roku startuje III edycja Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku. Przesłuchania konkursowe, warsztaty muzyczne, koncerty gwiazd, wystawa fotografii, projekcje filmowe to tylko niektóre z atrakcji zapowiedzianych przez Organizatorów Festiwalu – Miasto Pułtusk i Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

 

Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona odbędzie się w dniach 26 , 27 i 28 czerwca w mieście urodzin artysty. Na dwóch festiwalowych scenach wystąpią m.in zespół TSA, The Mugshots – zwycięzcy konkursu II edycji Festiwalu im. K.Klenczona, Czerwone Gitary z jubileuszowym koncertem na 25-lecie zespołu oraz zespół “Klenczon Projekt”

W piątkowym koncercie w Amfiteatrze Domu Polonii zaprezentują się artyści młodej polskiej sceny w koncercie z piosenkami z ostatniej płyty Krzysztofa Klenczona pt ”The Show Never Ends” – wystąpią m.in Natalia Grosiak z Mikromusic, Łukasz Lach z zespolu L.Stadt, Maja Koman i Wojtek Michnikowski z zespołu Neo Retros.  Gościem specjalnym w tym koncercie będzie wnuk K.Klenczona – Jaelin Klenczon który wykona kilka utworów z repertuaru swojego dziadka.

 

O Grand Prix festiwalu walczyć będą wokaliści z całego kraju i z zagranicy. Impreza daje młodym rozpoczynającym karierę zespołom i wokalistom szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności. W drugim dniu festiwalu zagrają oni piosenki z repertuaru m.in. Krzysztofa Klenczona w ramach konkursu festiwalowego na scenie głównej. Laureaci zaprezentują się także w trakcie koncertu galowego przed gwiazdami wieczoru.

 

 

Pułtusk jest miastem, które w związku z postacią Klenczona ma podwójną symbolikę. To tutaj zaczęła się jego życiowa podróż, której kolejnym przystankiem były Mazury. Tędy też biegnie szlak wodny prowadzący żeglarzy w kierunku Krainy Wielkich Jezior – tak ukochanych przez artystę. Odwiedzając Pułtusk i uczestnicząc w festiwalu, oprócz doznań muzycznych, będzie można pospacerować po najdłuższym rynku w Europie − mijając po drodze kamienicę, w której stacjonował niegdyś Napoleon, czy miejsce gdzie mieszkał autor „Wspomnień niebieskiego mundurka” - Wiktor Gomulicki. Z urokliwego portu nad Narwią rozpościera się widok na piękną Puszczę Białą.

 

 

Krzysztof Klenczon to kompozytor, wokalista i gitarzysta uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów muzyki rozrywkowej. Nazywany „polskim Johnem Lennonem”, w trakcie swej kariery skomponował kilkaset piosenek i wylansował kilkadziesiąt przebojów, w tym największe hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron: „Kwiaty we włosach”, „Matura”, „Historia jednej znajomości”, „Biały krzyż” „Port”, „10 w skali Beauforta”, „Jesień idzie przez park”, „Wróćmy nad jeziora”, „Nie przejdziemy do historii” i wiele innych.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca