Muzyka

Mozart wszędzie

MOZART WSZĘDZIE, czyli w kawiarniach, restauracjach, butikach oraz na ulicach Warszawy. Dzieła najchętniej słuchanego twórcy muzyki klasycznej po raz pierwszy zabrzmią w ponad 50 najmodniejszych miejscach w stolicy. Wydarzenie jest związane z trwającym od 8 czerwca 25. Festiwalem Mozartowskim w Warszawie.

 

Warszawska Opera Kameralna już od ćwierć wieku propaguje muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta, wybitnego kompozytora i multiinstrumentalisty, który stał się dziś  popkulturową ikoną. Rozpoczynająca się 25 czerwca akcja MOZART WSZĘDZIE kontynuuje ideę artysty, który tworzył z myślą nie tylko o znawcach, ale także zwykłych słuchaczach. Dźwięki mozartowskich symfonii, koncertów skrzypcowych, arii i uwertur zabrzmią na warszawskich ulicach, w klubach, restauracjach i modnych butikach wtapiając się w gwar rozmów, zaskakując przypadkowych przechodniów, towarzysząc spotkaniom z przyjaciółmi. Muzykę Mozarta usłyszymy także w kultowych klubokawiarniach ze Śródmieścia, Żoliborza, Mokotowa czy Pragi.

 

W przestrzeni miejskiej pojawią się także stare Kasprzaki, radia łazienkowe, dziecięce zestawy do karaoke i boomboxy. Z nich również popłynie muzyka wiedeńskiego kompozytora rozprzestrzeniając ideę MOZART WSZĘDZIE. Specjalnie oznakowanych magnetofonów będzie można wypatrywać w różnych częściach miasta, w najbardziej zaskakujących miejscach.

 

Akcja MOZART WSZĘDZIE towarzyszy 25. edycji Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie, w ramach którego odbywa się ponad 60 wydarzeń zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych miejscach w Warszawie, m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego czy na Zamku Królewskim. Festiwal otworzyło premierowe wykonanie spektaklu „Wesele Figara” w Warszawskiej Operze Kameralnej przygotowanego w koprodukcji z Operą Lwowską i wyreżyserowanego przez jej dyrektora, Wasyla Wowkuna. Podczas tegorocznego Festiwalu nie zabraknie przestrzeni dla twórczych działań młodych artystów w ramach MOZART OFF. Na ulicy Chłodnej oraz na Placu Defilad będzie można usłyszeć kameralne dzieła kompozytora, a w centrum Warszawy zobaczyć mozartowskie flashmoby.

 

 

25. Festiwal Mozartowski w Warszawie, Teatr Warszawskiej Opery  Kameralnej oraz inne lokalizacje, 8 czerwca – 25 lipca 2015, szczegółowy program: www.operakameralna.pl/?xxv_fm

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca