Muzyka

HASHASHINS (Zero x Deys) - TA'WIL

W sklepie www.queshop.pl wystartowała przedsprzedaż najnowszego mixtape’u Deysa i Zero Coola pod szyldem „HASHASHINS”. Premiera płyty pt. „TA’WIL” została zaplanowana pod koniec lipca 2015 roku. Album będzie dostępny tylko w Internecie.

Link do preorderu:
http://www.queshop.pl/hashashins

TA'WIL, metaforyczno-symboliczną propozycję grupy Hashashins (Zero i Deys) być może najlepiej streszczają słowa jednego z głównych inspiratorów projektu, Hakima Beya:

"Nocą Hassan ibn Sabbah niczym ucywilizowany wilk w turbanie wychyla się przez parapet i ponad ogrodem patrzy groźnie w niebo, zapamiętując konstelacje herezji w bezmyślnym, chłodnym powietrzu pustyni. To prawda: ten mit niektórym ambitnym uczniom wyda rozkaz rzucenia się z muru obronnego w samo serce czarnej otchłani – ale jest też prawdą, że kilku nauczy się latać niczym czarnoksiężnicy. W umyśle pozostaje symbol Alamout, mandala albo magiczny krąg utracony wprawdzie dla historii, ale za to osadzony, wręcz wytrawiony w świadomości. Starzec niczym duch wnika do namiotów królów i sypialń teologów, pokonując wszystkie zamki i strażników za pomącą zapomnianych technik Islamu: zostawia za sobą złe sny, sztylety na poduszkach, sążniste łapówki. Wonny olejek jego propagandy wsącza się w przestępcze marzenia o ontologicznym anarchizmie, heraldyka naszych obsesji demonstruje świetliście-czarne, wyjęte spod prawa sztandary Asasynów… pretendentów do tronu Wyimaginowanego Egiptu, okultystycznego przestrzenno-świetlnego continuum trawionego przez jeszcze-nie-wymyślone swobody".

TA'WIL to rodzaj "duchowej hermeneutyki" – interpretacji, która rozbija martwe, skostniałe formy; to "odniesienie do źródła lub głębszego znaczenia"; to podróż mająca na celu odkrywanie nowych horyzontów, sensów i znaczeń.

 


przysłano: 26 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca