Muzyka

34. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIKNIK COUNTRY&FOLK

34. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIKNIK COUNTRY&FOLK – MUZYCZNY WEEKEND W SERCU MAZUR

 

Piknik Country&Folk to jedyna impreza, która łączy wielopokoleniowe rodziny na wyczekiwanym urlopie, grupy przyjaciół podczas weekendowej ucieczki z miasta, studentów korzystających z wakacyjnej przerwy, a także pasjonatów żeglarstwa, motoryzacji i sportu.

 

FESTIWAL MUZYCZNIE

 

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Rosanne Cash – tegoroczna zdobywczyni 3 Nagród Grammy i córka legendarnego Johnny’ego Casha. Po latach na scenę powraca widowisko muzyczne, skupiające wokół nietypowej fabuły tuzy polskiego country. Przedstawicielami młodego nurtu będą m.in. Paula i Karol - okrzyknięci „superbohaterami” przez brytyjski The Guardian oraz finalista programu Must be the music - zespół Pora Wiatru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpią również m.in.: Aly Cook z Nowej Zelandii, amerykański zespół  Smythe&Taylor czy holenderski Music Road Pilots. Niespodzianką jest pojawienie się w programie festiwalu zespołu więziennego Paragraf 64. W Mrągowie muzyka brzmieć będzie jednak już od rana – festiwal wraca do tradycji jam session                      w lokalnych barach i na ulicach, z udziałem artystów Pikniku i festiwalowej publiczności.

Na miłośników mocniejszych brzmień Mrągowo czeka szczególnie w niedzielę.                              W koncercie poświęconym transplantacji wezmą udział m. in. zespół Dżem oraz Oddział Zamknięty.

 

PIKNIK RODZINNY

 

Bezpieczna strefa Kids’ Country, turniej tenisowy I Piknik Country Open, zawody pływackie, parada motocyklistów, wspólne festiwalowe śniadanie nad jeziorem – to tylko niektóre atrakcje towarzyszące festiwalowi. Tradycją, podtrzymywaną także w tym roku, będzie niedzielna Msza Country w mrągowskim kościele, w której aktywnie uczestniczą sami artyści.

 

FESTIWAL SPOŁECZNIE

 

Organizatorzy zaprosili ponad 1000 dzieci z domów dziecka na Warmii i Mazurach do uczestnictwa w festiwalu. Podobnie jak w ubiegłym roku, wychowankowie będą mogli zajrzeć za kulisy, spotkać się z muzykami i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Podczas Pikniku odbędzie się także próba bicia rekordu Guinessa                     w tańcu liniowym, która będzie poprzedzona warsztatami otwartymi dla wszystkich festiwalowiczów. Wspólnie z Eulalią Wojnicz z Fundacji „Zwierzęta Eulali”, twórcy Pikniku zainicjują także dyskusję na temat traktowania zwierząt, w tym – szczególnie bliskim miłośnikom muzyki country – koni.

W piknikową niedzielę koncertem Zostaw serce na ziemi festiwal przyłączy się do akcji wspierającej polską transplantację. Organizatorzy zapraszają na spotkania z ekspertami oraz osobami, które dzięki transplantologii zyskały drugie życie.

 

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY

 

Bilety na Festiwal Piknik Country&Folk dostępne na Eventim.pl, w sieci sklepów Empik, Media Expert, Media Markt, Saturn oraz w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca