Muzyka

Złe Psy - Wiara i moc

„Wiara i moc” to pierwszy teledysk promujący nadchodzący album Złych Psów o tym samym tytule. Formacja założona przez charyzmatycznego Andrzeja Nowaka powraca po 3 latach z nowym krążkiem. Premiera płyty „Wiara i moc” zaplanowana jest na wrzesień. Dziś zespół prezentuje przedsmak albumu.
 Utwór „Wiara i moc” został skomponowany przez Andrzeja Nowaka. Tekst do utworu został napisany przez Sławomira Kosińskiego oraz Andrzeja Nowaka. Zdjęcia do teledysku zostały zrealizowane przez ekipę 9Liter Filmy.

Andrzej Nowa to człowiek wielu talentów – kompozytor, aranżer, producent, a także wykwalifikowany mechanik samochodowy, hodowca i miłośnik psów, kolekcjoner. Urodzony motocyklista.  Założyciel zespołów TSA i ZŁE PSY. Nagrał ponad 50 płyt z polskimi i zagranicznymi legendami muzycznymi, między innym z: Tadeuszem Nalepą , Martyną Jakubowicz, Krzesimirem Dębskim, Leszkiem Winderem, Janem Borysewiczem (w hołdzie T. Nalepie), Zbigniewem Hołdysem (I Ching) oraz zespołami: Mech, Piersi (platynowa płyta), SkyView, Band of Angel, Hungarica. Kierownik muzyczny słynnego spektaklu Jerzego Gruzy "Jezus Chrystus Superstar".

Wiele utworów Andrzeja Nowaka wielokrotnie znalazło się na pierwszych miejscach list przebojów, a piosenki "51" czy "Trzy zapałki" stały się rozpoznawalnymi symbolami polskiego rocka.
ZŁE PSY to rewelacyjny, pełen niezwykłej energii zespół, który grał między innymi z  przyjaciółmi takimi jak Guns N' Roses , Uriah Heep , Budka Suflera czy Hungarica (wspaniały koncert w Budapeszcie). Na rynku muzycznym zadebiutował w 2002 roku albumem „Forever” wydanym przez wytwórnię Metal Mind Productions. Debiut od razu okazał się ogromnym sukcesem, wyprzedano cały nakład, a zespół otrzymał bardzo dobre recenzje w branżowej prasie.

Druga płyta pt. "Polska – Urodziłem się w Polsce" między innymi z udziałem obecnego basisty „SCORPIONS” Pawła Mąciwody również zebrała znakomite recenzje i stała się dużym wydarzeniem na rynku muzycznym. Otrzymała między innymi słynne 4 gwiazdki w rankingu czasopisma muzycznego „Tylko Rock”.

Kontrowersyjna (bo zakazana w jednych, a promowana w innych rozgłośniach radiowych) piosenka "Urodziłem się w Polsce" jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym utworem ZŁYCH PSÓW. Śpiewa ją cała Polska, a rodzimy bokser Artur "Szpila" Szpilka wybrał ją jako hymn na otwarcie wszystkich swoich walk, zaś dwukrotny zawodowy mistrz świata /ISKA i WKA/ Marcin Rożalski wytatuował sobie trzygłowego psa – symbol Złych Psów.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca