Muzyka

Gala Piosenki Biesiadnej - 20 Lat w Ustroniu

Są przeboje i przeboje. Podobnie zresztą jak wykonawcy i wykonawcy. O jednych zapominamy po kilku tygodniach, czasem po sezonie, a inne (inni) zostają w pamięci na lata. Zbigniew Górny wie – a to też wielka sztuka – jak dobrać repertuar i artystów. W jubileuszowej „Gali” usłyszymy więc wiele szlagierów sprzed 20 lat (m.in. „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka” czy „Marianna”)

AMFITEATR USTROŃ, 01.08.2015, godz. 19.30
„Człowiek-orkiestra”. Jak rzadko kiedy, określenie to idealnie pasuje do Zbigniewa Górnego. Ma głowę do komponowania znakomitej muzyki i sprawdzony zespół, który od lat świetnie realizuje jego pomysły. To broń, której Górny nie waha się użyć, kiedy trzeba stworzyć dobrą muzykę. I korzysta z niej od lat, ku zadowoleniu publiczności, która niezmiennie i tłumnie oklaskuje przygotowywane przez niego wydarzenia. W 1995 roku „Gala Piosenki Biesiadnej” z dnia na dzień podbiła serca nie tylko widzów oglądających wykonanie na żywo, ale i większości Polaków, bo wydarzenie transmitowała telewizyjna „Dwójka”. Teraz „Gala” powraca.
 
Są przeboje i przeboje. Podobnie zresztą jak wykonawcy i wykonawcy. O jednych zapominamy po kilku tygodniach, czasem po sezonie, a inne (inni) zostają w pamięci na lata. Zbigniew Górny wie – a to też wielka sztuka – jak dobrać repertuar i artystów. W jubileuszowej „Gali” usłyszymy więc wiele szlagierów sprzed 20 lat (m.in. „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka” czy „Marianna”), które zaśpiewają sprawdzeni wykonawcy, jak choćby Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Wojciech Kaleta, Beata Rybotycka, Katarzyna Jamróz, czy Rudi Schubert. Wykonawcom towarzyszyć będzie – jakżeby inaczej – orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Powrót do przeszłości? Podróż sentymentalna? Dla niektórych – pewnie tak. Ale, proszę Państwa! Ta muzyka wciąż żyje i wciąż ma się świetnie!
 
Wystąpią : Katarzyna Jamróz, Beata Rybotycka, Krzysztof Piasecki, Władysław Grzywna, Kwartet RAMPA, Grupa VOX,  Orkiestra pd. Zbigniewa Górnego
Prowadzenie : Krzysztof Tyniec
Reżyseria : Jacek Lisewski

Bilety dostępne w kasie Amfiteatru w Ustroniu oraz na www.bilety.sollus.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca