Muzyka

Julian Tuwim

Julian Tuwim
„Empik prezentuje Dobre Piosenki”

 

Dobre Piosenki to nowa seria wydawnicza Wytwórni Muzycznej MTJ prezentująca ponad 20 płyt z najpiękniejszymi zagranicznymi i polskimi piosenkami oraz tekstami literackimi umuzycznionymi przez najlepszych kompozytorów, w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady. 27 lipca ukaże się czwarte wydawnictwo z tej serii – Julian Tuwim


Muzyka i poezja to zjawiska, które od zawsze przenikają się wzajemnie i dzięki temu, słuchając piosenek obcujemy często z doskonałym wierszem, historią czy anegdotą. Kiedy tekstem dobranym do kompozycji, jest poezja o tak wysokiej próbie jak wiersze Juliana Tuwima to mamy gwarancję, że dostajemy coś naprawdę niezwykłego. Teksty Tuwima napisane specjalnie do piosenek
i zaadoptowane wiersze, wykonywali między innymi Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Czesław Niemen czy Maciej Zembaty. Wiele z nich stało się naprawdę dużymi przebojami i do dziś są popularne i lubiane. "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Pierwszy znak" czy "Wspomnienie" to ponadczasowe teksty i każde kolejne wykonanie potwierdza ich wartość i nieustającą aktualność.

Album w serii "Dobre piosenki" to wybór kilkunastu utworów z tekstami Julian Tuwima. To propozycja dla każdego, kto tęskni za dobrym tekstem w piosence.

 

 

Tracklista:

1. Kinga Preis - Grande Valse Brillante
2. Magdalena Kumorek – Pokoik na Hożej
3. Grzegorz Turnau – Pomarańcze i mandarynki
4. Katarzyna Groniec – Tomaszów
5. Agnieszka Kowalska & Agnieszka Semik - U sąsiada
6. Jakub Pawlak - Wyratuj ty mnie z męki
7. Magdalena Kumorek - Miłość Ci wszystko wybaczy
8. Hanka Ordonówna - Ja śpiewam piosenki
9. Czerwony Tulipan - A jeżeli 
10. Stan Borys – Niczyj
11. Adolf Dymsza - To jest Wacuś
12. Cezary Studniak - Raport 
13. Katarzyna Groniec - Nasza jest noc
14. Piotr Woźniak – Motyle
15. Orkiestra z Chmielnej – Małgorzatka 
16. Jacek Bończyk - Bal w operze
17. Kobranocka – Wspomnienie
18. Kilersi - Dyzio Marzyciel
19. Piotr Woźniak - Rewanż sentymentalny

                         BENEFICJUM:
20. Stanisława Celińska - Grande Valse Brillante


***
Więcej informacji na temat wydawnictwa udziela:
Emilia Kot
Specjalista ds. Promocji
+48 796 444 667
Mail: ekot@firma.mtj.pl


***
Wytwórnia Muzyczna MTJ istnieje od 1990 roku. Przez blisko 25 lat wydawnictwo miało przyjemność wydawać krążki takich znakomitych artystów jak Michał Bajor, Magda Umer, Jacek Kleyff, Lady Pank, Perfect, Budka Suflera, Czesław Niemen, Krzysztof Krawczyk, Czerwone Gitary, Maanam, Majka Jeżowska, KSU, Bielizna, Farben Lehre, Daab, Lombard, Lech Janerka, Brygada Kryzys, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Jerzy Połomski, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Violetta Villas, Izabela Trojanowska, Chłopcy z Placu Broni, Obywatel G.C., Formacja Nieżywych Schabuff… i wielu innych. Od 2012 roku MTJ rozwija swoją działalność i zajmuje się również managmementem artystów, w tym produkcją i przygotowaniem recitali z kręgu piosenki autorskiej. Wytwórnia współpracuje z aktorami znanymi z teatru i telewizji, takimi jak Krzysztof Tyniec, Kacper Kuszewski, Joanna Jeżewska. W 2014 roku powstał sublabel firmy MTJ – Fonobo Label. Nowa wytwórnia stawia przede wszystkim na młodych, oryginalnych artystów. Obecnie reprezentuje zespoły Mama Selita, Heroes Get Rememered i The Lollipops. Fonobo obok działalności wydawniczej oferuje także opiekę managerską oraz booking.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca