Muzyka

Koncert festiwalowy Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem

Świnoga & Świnoga (Polska) 16.08.2015, godzina 19:00,

Synagoga Pod Białym Bocianem (Wrocław, ul. Włodkowica 5a)

 

W ramach koncertów Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem wspieramy również polskich artystów. Specjalnie na nasz festiwal postanowiliśmy sprowadzić do Synagogi Pod Białym Bocianem dwóch niezwykłych muzyków z Warszawy. Są to wyjątkowo utalentowani soliści, którzy połączą siły we wspólnym występie.

 

Świnoga & Świnoga to projekt ojca z synem. Przedstawiciele dwóch generacji umiejętnie łączą niesamowite zdolności perkusyjne syna z wieloletnim doświadczeniem ojca w grze na akordeonie. Ich występ to unikatowa kombinacja muzyki klasycznej (która nie na co dzień wykonywana jest za pomocą perkusji) oraz muzyki folk. Różnorodność muzyczna, jakiej spodziewać się można na koncercie odzwierciedlać może różnorodność instrumentalną, jak i temperamenty muzyków.

 

Zarówno syn, jak i ojciec są wielokrotnymi laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów: Dariusz Świnoga jest lauretatem konkursu akordeonowego w 1988r., zajął trzecie miejsce na najważniejszym konkursie akordeonowym w Klingenthall. Maciej Świnoga jest laureatem Internatonal Percussion Competition w Padwie w roku 2014, jest również studentem perkusji w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze u proferosa Gerta Mortensena.

 

Wśród instrumentów, jakie usłyszeć będzie można na koncercie wymienić można: akordeon koncertowy, elektroniczny, akordeon chromatyczny - harmonia, wiele instrumentów perkusyjnych: trzy Grand Cassy, conga, dziewięć tomów, gongi, ksylofon, wibrafon... Perkusista wykorzystywać będzie również swoje ciało jako instrument, pojawią się także elementy teatru muzycznego, w którego stworzenie zaangażowana będzie cała widownia.

 

O festiwalu:

Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem to festiwal złożony z cyklu koncertów artystów z Europy, prezentujących nie tylko bogactwo muzyczne mniejszości narodowych, ale też wpływy muzyki klezmerskiej i folkowej na inne gatunki, takie jak awangarda czy jazz. Podkreślanie wielokulturowości Wrocławia i zawiłych losów historycznych miasta poprzez koncerty ludzi o różnych korzeniach i tradycjach ma szczególne znaczenie w Dzielnicy Czterech Świątyń.

 

Bilety: Normalne 35zł, ulgowe 25zł do kupienia na stronie www.ticketpro.pl, w sklepach EMPiK oraz na godzinę przed każdym koncertem w Synagodze Pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 5a).

 

Wcześniejsza rezerwacja biletów: bilety@fbk.org.pl, tel. 71 782 81 23 lub 71 341 89 47

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca