Muzyka

Muzyka z humorem ("Sezon 2", Kasia i Wojtek)

Singiel „Pasztet", promujący drugie wydawnictwo grupy, w doskonały sposób ukazuje muzyczną estetykę zespołu.

Po udanym debiucie w 2008 roku zespół Kasia i Wojtek wraca z drugim krążkiem zatytułowanym Sezon 2. Album – zawierający aż 17 kompozycji utrzymanych w stylistyce punk rocka, bluesa i alternatywnego rocka – swoją premierę miał 30 kwietnia 2015 roku. Nie zabrakło też na nim kilku nastrojowych ballad oraz utworów inspirowanych muzyką country. W tym miejscu warto wspomnieć chociażby Kantry mol. Wykorzystanie banjo nadało piosence niesamowity wydźwięk, a energetyczne tempo utworu zachęca do tańca.

 

Słuchając albumu, zwróciłem główną uwagę na ciekawe tytuły piosenek. Niebanalne nazewnictwo utworów z pewnością zainteresuje potencjalnego odbiorcę. Dywersja, Śledź, Szampon, Pasztet to tylko przedsmak tego, co ukrywa się w muzyce i tekstach.

 

Płyta jest przesycona energetycznymi piosenkami. Słucha się jej bardzo przyjemnie głównie za sprawą inteligentnych i dowcipnych tekstów oraz melodyjnych linii wokalnych. Mimo iż warstwa słowną przesiąknięta jest humorem, to teksty traktują raczej o tematach poważnych.

 

Najmocniejszą stroną albumu jest warstwa instrumentalna kompozycji. Wykorzystanie trąbki, banjo czy gitary rezofonicznej nadało niepowtarzalnego brzmienia poszczególnym utworom. Słabszą stroną krążka na przekór okazały się kawałki czysto instrumentalne (Parker pies, Dywersja). Zabrakło w nich wyrazistych linii melodycznych oraz chwytliwych fraz muzycznych. Zupełnie niepotrzebnie wydają się Basia oraz Słuchowisko. Potraktowałem je jako swoisty wypełniacz między kolejnymi utworami, bez którego album świetnie by sobie poradził.

 

Singiel Pasztet, promujący drugie wydawnictwo grupy, w doskonały sposóbukazuje muzyczną estetykę zespołu. Najciekawsze kompozycje to Furtka, Śledź i Chirurg. To niesamowicie energetyczne kawałki z równie energetycznymi i ciekawymi tekstami.

 

Mimo iż zespół tworzy muzykę, która nie każdemu przypadnie do gustu, to jednak sposób zaserwowania jej może przekonać potencjalnego odbiorcę. Słuchacz nie przepadający za tego rodzaju stylistyką w muzyce bez większego wysiłku przesłucha całą płytę.

 

 

Mateusz Marzec

 

 

Tytuł: Sezon 2
Wykonawca: Kasia i Wojtek
Dystrybutor: SP Records

Data premiery: 2015-04-30

 

Patronat medialny:
Wywrota

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca