Jazzowe zakończenie wakacji

Koniec sierpnia w Teatrze Muzycznym w Toruniu to kolejne spotkanie z jazzem. 29 sierpnia o g. 19:00 na toruńskiej scenie zaprezentuje się zespół Krzysztof Ścierański New Quartet.

 

Krzysztof Ścierański to uznany polski gitarzysta basowy i muzyk sesyjny. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter i inni. W formacji New Quartet na scenie partnerują mu wybitni muzycy: Zbigniew Jakubek (piano), Michał Kobojek (saksofon) oraz Przemysław Kuczyński (perkusja).

 

Sierpniowy koncert w Teatrze jest promocją płyty Night Lakes, uznawanej przez Ścierańskiego za spełnienie młodzieńczych marzeń. Swoimi kompozycjami nawiązuje do, stylów muzycznych, które były i są mu nadal bliskie. Gitara elektryczna jest moim drugim instrumentem, po gitarze basowej. Komponując i grając na gitarze mam wrażenie, że muzyka która powstaje jest zupełnie inna niż ta, którą piszę używając gitary basowej jako głównego instrumentu – mówi Ścierański. Lidera grupy ponownie zobaczymy na scenie Teatru Muzycznego 22 października podczas koncertu legendarnej grupy jazz-rockowej Laboratorium, z którą nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów.

 

Bilety na koncert 29 sierpnia w cenie 30 zł do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza (ul. Żeglarska 8).

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło