Muzyka

Metallica, Nightwish i Apocalyptica w pierwszej polskiej prywatnej filharmonii

Utwory, między innymi Metalliki, Nightwish, Apocalyptiki, Deep Purple i AC/DC, w aranżacjach na orkiestrę i z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, będzie można usłyszeć w multimedialnym przedstawieniu "Symphonica. Wydarzenie zostało przygotowane przez Filharmonię Futura, pierwszą w Polsce prywatną i niezależną filharmonię. 

 

Filharmonia Futura od początku 2016 roku zainauguruje stałą działalność, a jej główną sceną będzie krakowskie kino Kijów Centrum. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do słuchania muzyki symfonicznej tych, którzy na co dzień do filharmonii nie chodzą.

 

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Filharmonii Futura jest Mikołaj Blajda, krakowski dyrygent i producent muzyczny. Dyrektorem generalnym jest producentka widowisk i wybitna solistka operowa Sylwia Lorens. Oboje pojawiają się w przedstawieniach. 

 

Widowisko "Symphonica" zostanie pokazane 6 listopada 2015 roku w centrum kongresowym ICE w Krakowie. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00. W przedstawieniu, potęga elektrycznych gitar będzie współgrać z subtelnym śpiewem operowym, a wszystko dopełni brzmienie orkiestry symfonicznej. Całość dopełnią wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. 

 

W trakcie widowiska muzycznego zabrzmią interpretacje utworów takich zespołów jak Metallica, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Nightwish. Pojawią się ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje grunge'owe. Skoro o gitarze mowa, przedstawienie swoją grą ubarwi jeden z najlepszych gitarzystów młodego pokolenia - Jakub Żytecki, na co dzień muzyk formacji Disperse

 

W przedstawieniu "Symphonica" wezmą udział zwycięzcy i laureaci popularnego talent show "The Voice Of Poland": Mateusz Ziółko, Damian Ukeje oraz Monika Pilarczyk. Kontrastem dla rockowych głosów będzie operowy sopran Sylwii Lorens. Na scenie pojawi się również gość specjalny: Małgorzata Ostrowska, ekswokalistka grupy Lombard. 

 

 

Orkiestrą Filharmonia Futura dyrygować będzie Mikołaj Blajda. Dyrygent i muzycy z pomalowanymi twarzami będą wczuwać się w ducha ostrej, metalowej muzyki. "Staramy się łamać stereotypy, troszkę prowokujemy, czasem może odrobinę szokujemy, ale dzięki temu poszukujemy szerszych artystycznych przestrzeni. Filharmonia nie musi być miejscem nudnym. Potrzeba nowego podejścia do koncertów na żywo. Chcemy oddziaływać nie tylko przez dźwięk. Nasze koncerty nazywamy widowiskami multimedialnymi. Widz ma poczuć się tak jakby oglądał świetny film" – mówi Mikołaj Blajda. 

 

***

 

Zwiastun "Symphoniki" można zobaczyć pod tym linkiem (https://vimeo.com/140556799)

 

 

Więcej o projekcie na: www.symphonica.info.pl.

 

Bilety można zamawiać na: www.symphonica.info.pl/kalendarz

 

 

Daty i miejsca najbliższych przedstawień widowiska "Symphonica":

 

Kraków - piątek, 6 listopada 2015, godz. 19:00

Lublin - piątek, 27 listopada 2015, godz. 19:00

Kielce - sobota, 28 listopada 2015, godz. 19:00

Bydgoszcz - niedziela, 29 listopada 2015, godz. 18:00

Gdańsk - niedziela, 3 stycznia 2016, godz. 16:00

Gdańsk - niedziela, 3 stycznia 2016, godz. 19:00

Rzeszów - sobota, 6 lutego 2016, godz. 19:00

Katowice - sobota, 13 lutego 2016, MCK Katowice, godz. 19:00

Poznań - poniedziałek, 26 września 2016, Sala Ziemi, godz. 19:00

 

 

"Symphonica" to jedno z (na razie) trzech przedstawień, jakie ma w ofercie Filharmonia Futura. Pozostałe dwa to: "Szeherezada" ("Baśnie tysiąca i jednej nocy" z udziałem m.in. pochodzącej z Jemenu wokalistki Rasm Al-Mashan) oraz "Opera e la Vita" (z udziałem Małgorzaty Walewskiej i Maćka Miecznikowskiego). W przygotowaniu jest czwarte widowisko, oparte na "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla, a zatytułowane "Alicja w krainie muzycznej magii". Adresowane jest do najmłodszych melomanów. Scenografię spektaklu stanowić będą zarejestrowane na terenie Małopolski plenery i wnętrza (m.in. okolice Ojcowa, zamek w Ogrodzieńcu, krakowski Rynek, Lanckorona).

 


przysłano: 9 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca