Muzyka

Soundedit ’15 – Przejażdżki ze Złotym Uchem

16 października 2015 r. miała miejsce premiera najnowszego albumu Janusza Radka „Popołudniowe przejażdżki”. Artysta udowodnił tym krążkiem, że jego talent muzyczny nie ma właściwie granic, a oprócz tego, że jest świetnym wokalistą, potrafi także pisać piękne piosenki.

 

Janusz Radek przez lata muzycznej kariery przyzwyczaił nas do obszernego repertuaru i teatralnych interpretacji, jednak tym razem swoimi piosenkami zaprasza słuchaczy do zupełnie innego świata. Miesiące rozmów i pracy wokalisty z producentem płyty, laureatem nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” (przyznawanej podczas Międzynarodowego Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit) Leszkiem Biolikiem, doprowadziły do tego, że płyta jest dopracowana w najmniejszym detalu.

 

Artyści rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w szczegółach nadających lekkości zawartym na krążku utworom.

 

Materiał po mistrzowsku zmiksowany i zmasterowany przez Marcina Gajko pozwolił znaleźć odpowiednią warstwę plastyczną dającą spójność całej płycie. Nagrań dokonali doskonali muzycy dobrani przez Leszka Biolika, który sam zagrał partie gitary basowej: Andrzej Rajski (perkusja), Bartek Kapłoński (gitary) i Michał Marecki (klawisze). Gościnnie wystąpili: Maciek Gładysz (gitara) i Michał Tomaszczyk(puzon).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca