Muzyka

Patrick The Pan, debiutanci ze Śląska i duński songwriter na Niepokornych w Krakowie!

 W piątek, 23 października, w krakowskim klubie Żaczek zagrają: Patrick The Pan, Holly Blue oraz czołowy duński songwriter – Lasse Matthiessen. Będą dobre melodie, dobre teksty (polskie i angielskie) i dużo dobrej, nastrojowej muzyki.

 

Koncert w ramach cyklu „Niepokorni” rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety w przedsprzedaży kosztuję 15 zł, w dniu koncertu będą o 5 zł droższe.

 

***

 

Patrick The Pan
Do niedawna studiował na UJ. Jakiś czas temu stracił pracę i stwierdził, że to idealny moment, aby zrealizować swoje marzenie – nagrać płytę. Jak pomyślał, tak zrobił. Album wydał w sieci, ale odzew był tak wielki, że szybko zrozumiał, iż musi przygotować też wersję namacalną płyty. Krążek „Something of an End” to porcja pięknych dźwięków! To właśnie Patrick The Pan otworzył Opener Festival 2013! Od niedawna jest pod skrzydłami wytwórni Kayax. Latem wydany został jego drugi album!
www.patrickthepan.pl

Holly Blue
To 19-letnia utalentowana wokalistka i pianistka Sonia oraz muzyk i producent Emil Blant, znany m.in. z grup The Marians i Gutierez. Sonia jest utalentowana i pisze cudowne, anglojęzyczne piosenki. Grały je już rozgłośnie radiowe w całym kraju, pisały o nich największe krajowe media. Grupa grała na kilku festiwalach.
Jurek Owsiak: - Nie dość, że płyta pięknie wydana, to muza doskonale zaśpiewana. Brzmi bardzo fascynująco.
www.facebook.com/hollybluemusic

Lasse Matthiessen /Dania/
Utwory Lasse Matthiessena to połączenie prostoty i piękna. To również mieszanka mrocznych nastrojów z delikatnością. Muzyka artysty jest wypadkową folku i muzyki ludowej. Artysta pochodzi z Danii. W dorobku ma kilka płyt. Lasse zagrał setki koncertów w takich krajach jak Niemcy, Francja, Austria, Hiszpania, USA, Norwegia i Holandia.
– To akustyczne piosenki umiejscowione między twórczością Boba Dylana i Nicka Drake’a – pisze „The Rolling Stone”.
www.facebook.com/lassematthiessen
www.lassematthiessen.com
 

Olga Lisiewicz (malarstwo)

Studentka matematyki na UJ maluje odkąd pamięta. Swoimi obrazami planuje zilustrować napisaną przez siebie (choć jeszcze niewydaną) powieść. Kocha robić rzeczy dziwne i ciekawe, na przykład zdarzyło Jej się reżyserować krótkometrażowy horror w starej, opuszczonej fabryce zabawek, wykopywać kości dinozaurów czy założyć własną grupę literacką. Gdy ktoś pyta, co będzie robić w przyszłości, odpowiada: "To skomplikowane". Na pewno 23 października będzie pokazywać swoje prace w klubie Żaczek.

www.facebook.com/KuzniaObrazowNiepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki. Impreza doczekała się ponad 50 edycji! Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Please The Trees (Czechy), Pustki, Myrra Ros, (Islandia), Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Pustki i CeZik. Producentem imprezy jest Mira Guziakiewicz i Edyta Pogwizd reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca