Muzyka

Premierowy koncert Much "Powracają FALA" już 6 grudnia

Trzydzieści lat po premierze „FALi” Piotra Łazarkiewicza Muchy prezentują album z muzyką z tego kultowego filmu. „Powracają FALA” ukaże się 6 listopada i jest zapisem koncertu Much z tegorocznego festiwalu w Jarocinie.  Na płycie znajdą się nowe aranżacje utworówm.in. TILT, Izrael, Aya RL czy Republiki. Podczas koncertów muzyce towarzyszyć będą efektowne wizualizacje nawiązujące do samego filmu i do trzech ostatnich dekad polskiej muzyki. Poznański koncert będzie miał miejsce już 6 grudnia w klubie Blue Note. Dodatkową atrakcją koncertu będzie bez wątpienia powrót do składu Much Piotra Maciejewskiego. Bilety dostępne w sprzedaży od 27 października.

 

Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. W przypadku tego reżysera nie mogło skończyć się na bezrefleksyjnej relacji. Efektem tej podróży jest „FALA” niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce pokoleń „młodzi vs starzy” i „lud kontra władza” podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały Republika, TILT,Izrael czy Madame i Aya RL – dawne zespoły Roberta Gawlińskiego i Pawła Kukiza – ówczesnych debiutantów.

Trzydzieści lat później Muchy zagrały na żywo w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki świetnym, uwspółcześnionym aranżacjom.

Ten album to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie w lipcu 2015. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności,a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz – żony reżysera "FALI".

To muzyczna podróż do czasów,kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.

 

Program koncertu:

1. POGO II (AYA RL)

2. ULICA (AYA RL)

3. GDYBY NIE SZERSZENIE (MADAME)

4. NIE PODDAWAJ (IZRAEL)

5. KOMISARIAT (1984)

6. O JAKI DZIWNY, DZIWNY, DZIWNY (TILT)

7. COŚ POZYTYWNEGO (TILT)

8. MOJA KREW (REPUBLIKA)

9. NASZA ŚCIANA (AYA RL)

10. RZEKA MIŁOŚCI, MORZE RADOŚCI, OCEAN SZCZĘŚCIA (TILT)

 

Koncert jest jednocześnie premierą albumu, który tego dnia będzie można nabyć na CD i płycie winylowej w specjalnej cenie wraz z autografami muzyków.

 

***
Muchy – koncert promujący album „Powracająca FALA”
Blue Note, Poznań
6 grudnia
godzina 20:00


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca