Muzyka

AndersonPonty Band: klip promujący nowy album

Jedna z najbardziej oczekiwanych płyt 2015 roku, album AndersonPonty Band, ukazała się 25 września 2015 roku. Krążek zatytułowany „Better Late Than Never” został stworzony przez takie muzyczne ikony jak Jon Anderson i Jean Luc Ponty. W sieci pojawił się klip „Wonderous Stories” promujący nowy album: 

 

 

AndersonPonty Band stworzył zapierające dech w piersiach kompozycje, lecz na płycie znalazły się także nowe aranżacje klasycznych utworów YES tj. „Owner Of A Lonely Heart”, „Roundabout” czy  „Wonderous Stories” i ukochane kompozycje Jean Luca Ponty'ego, z lirycznym wokalem Jona np. „Infinite Mirage” nowa piosenka, w której zawiera się klasyczny motyw Jean Luca, „Mirage”.

 

Jon Anderson, wokalista i kompozytor, który przez 35 lat był członkiem YES, w trakcie swojej kariery solowej współpracował z tak znanymi nazwiskami jak Vangelis, Kitaro czy Milton Nascimento. Międzynarodowa gwiazda skrzypiec Jean Luc Ponty to pionier i mistrz swojego instrumentu na arenie jazzowej i rockowej. Wspólnie, te dwie muzyczne legendy tworzą niezrównaną muzyczną siłę.

 

AndersonPonty Band uzupełniają Jamie Glaser na gitarze - znany gitarzysta, Wally Minko na klawiszach - wirtuoz i kompozytor, Baron Browne na basie, Rayford Griffin na perkusji i instrumentach perkusyjnych.

 

Jon Anderson już w latach 80-tych zaprosił do współpracy Jeana Luca Ponty. Teraz po 30 latach, to marzenie Jona w końcu się spełniło.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca