Muzyka

PREMIERA! Debiutancki Singiel Międzynarodowej Orkiestry Rebel Babel.

                                                             REBEL BABEL
                                                                Premiera!

 

 

 

Międzynarodowy skład raperów        nagrywa z REBEL BABEL.

 

5 raperów i ponad 100 muzyków orkiestr dętych z kilku krajów zjednoczyło siły w utworze „Jak słowo daję”. Rapują: L.U.C, Promoe (Looptroop), Bisz, Joka (Kaliber 44) i Ńemy, a przygrywają im orkiestry dęte kierowane przez Jana Feata pod banderą Rebel Babel Ensemble. To zapowiedź wielkiego transkulturowego projektu, którego pełna premiera planowana jest na wiosnę 2016r. we Wrocławiu.

 

Zebrać tylu wspaniałych raperów to było karkołomne zadanie, ale to dopiero skromny początek – mówi kompozytor i performer Jan Feat. – Promoe przyleciał ze Szwecji. Bardzo cieszę się z udziału Joki, który był moim idolem kiedy w młodości wyjeżdżałem z Polski. Wielkie podziękowanie należy się Lucowi, który wciągnął Bisza i Ńemego. Nie byłoby oczywiście tego teledysku bez fantastycznych orkiestr dętych i wielu innych osób, którym dziękujemy. 

 

 

Babel Ensemble, na którego czele stoi Jan Feat to pierwsza międzynarodowa hiphopowo-folkowa orkiestra dęta, artystyczny eksperyment, otwarty i nieprzewidywalny. Do Rebel Babel Ensemble dołączyć może każda orkiestra dęta. W efekcie być może uda się stworzyć największy w Europie big band. Cel jest jasny: przywrócić blask amatorskich orkiestr zepchniętych na margines przez współczesną popkulturę, jednoczyć muzyków z różnych krajów, pokazać piękno języków, przekraczać granice, mieszać kultury i angażować publiczność, zaskakiwać i nieść dobrą energią poprzez muzykę. 

 

Teledysk do „Jak słowo daję” nakręcony został w kilku miejscach we Wrocławiu. Otwiera go spektakularne ujęcie zrealizowane na szczycie wieży Sky Tower, jednego z najwyższych budynków w Polsce. Orkiestrą Hanys Band na wysokości 200m. ponad ulicami dyryguje Jan Feat. Potem oglądamy starannie zrealizowane portrety raperów, którzy rapując ciskają kolejne materie będące metaforą podmuchu skutków i materializacji jakie wiążą się z wypowiadaniem słowa. 

 

Wraz z premierą na stronie rebelbabel.com udostępnione zostały nuty dwóch symfonii skomponowanych przez Jana Feata i rozpisane przez Admounde Le Pecoucha na orkiestry dęte. Wkrótce pojawią się kolejne. To propozycja dla wszystkich miłośników dęciaków: – Grajcie jeśli kochacie hip-hop, folk i funk, dzielcie się muzyką i pozytywną energią , dołączajcie– zachęca Jan Feat. – I wyczekujcie kolejnych wydarzeń sygnowanych przez Rabel Babel. Singiel „Jak słowo daję” to dopiero przedsmak tego na, co stać Rebel Babel Ensemble. Wielkie uderzenie szykujemy na wiosnę. 

 

***

 

Jan Feat. (rocznik 1984) - duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia, lider międzynarodowego projektu muzycznego Rebel Babel. Urodził się w Rønne na Bornholmie, dorastał we Wrocławiu, studiował w konserwatorium w Amsterdamie. Od dzieciństwa fascynują go orkiestry dęte. Z myślą o nich komponuje od kilku lat. Teraz powołał do życia nieograniczony międzynarodowy Rebel Babel Ensemble, jednoczący muzyków z całej Europy, amatorów i zawodowców. Wspólnie z nimi koncertuje, przygotowuje muzyczne flashmoby zaskakujące przypadkowych widzów. A wszystko po to, by dzielić się muzyką i przekazywać dalej pozytywną folkową i hip-hopową energię.

 

Rebel Babel to międzynarodowy projekt muzyczny będący serią koncertów, performensów i fleszmobów oraz wideorealacji, które oglądać można w internecie.

 

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowy, nieograniczony big band, do którego dołączyć może każda orkiestra dęta. Na jego czele stoi performer i kompozytor Jan Feat. Rebel Babel Ensemble usłyszeć można podczas mikrokoncertów, czyli szalonych muzycznych akcji w przestrzeni miejskiej lub oglądając jedną z RAPocztówek publikowanych na profilu FB orkiestry. „Jak słowo daję” to premierowy singiel Rabel Babel Ensemble zapowiadający większy projekt, który ukaże się w maju 2016 roku w kooprodukcji z Wrocławiem Europejską Stolicą Kultury.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca