Muzyka

Piekarczyk, Gaba Kulka i Sikorowski - kameralnie w Krakowie!

Klub Gwarek znacząco wyróżnia się spośród innych tego typu miejsc położonych nieopodal Miasteczka Studenckiego AGH: dominują w nim spokojne brzmienia bluesa, jazzu i poezji śpiewanej. Pod koniec listopada do Klubu powróci sztandarowy cykl koncertowy, „BezGwaru”, w ramach którego zobaczymy koncerty Marka Piekarczyka, Gaby Kulki oraz Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika.

 

21 listopada w Gwarku wystąpi Marek Piekarczyk – wokalista, autor tekstów i kompozytor, znany głównie z legendarnej formacji TSA. W Krakowie artysta pokaże się od nieco łagodniejszej, akustycznej strony swojej twórczości – nie oznacza to jednak, że podczas koncertu zabraknie energii! Marek Piekarczyk jest bowiem prawdziwym energetycznym wulkanem – zarówno jako rockman, jak i osobowość telewizyjna.

 

Gaba Kulka to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny alternatywnej – śpiewa i gra na fortepianie, tworzy progresywny pop, flirtuje z jazzem i rockiem, zdarzyło się jej nawet coverować utwory Iron Maiden… Na swoim koncie ma też współpracę z takimi artystami, jak Czesław Śpiewa, Hey, Reni Jusis czy Smolik. Całość jej twórczości owiewa teatralna aura – popowa melodyjność przeplata się w niej z artystycznymi ambicjami, co owocuje rewelacyjnymi efektami. W Gwarku Gabę zobaczymy i usłyszymy w najbardziej intymnym, solowym wydaniu – będzie to mieć miejsce 13 grudnia.

 

19 grudnia tegoroczną odsłonę cyklu BezGwaru uwieńczy występ Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika. Artyści zaprezentują program "Zmowa z zegarem", który powstał po nagraniu przez Andrzeja Sikorowskiego płyty stanowiącej podsumowanie jego czterdziestoletniej kariery autora piosenek i wokalisty. Członek grupy Pod Budą - przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów, Jacka Królika - przeprowadzi publiczność przez świat swoich największych przebojów: „Nie patrz na to miła”, „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Ballada o ciotce Matyldzie” i wielu innych.

 

Szczegóły www.klubgwarek.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca