Muzyka

Koncertowy grudzień w Klubie Studio - Kraków!

W krakowskim Klubie Studio zawsze panuje gorąca atmosfera – niezależnie od warunków atmosferycznych!

 

Najważniejszym wydarzeniem grudnia w Studio z pewnością będzie Festiwal Synestezje – coroczna impreza promująca polską niebanalną kulturę i sztukę. Oprócz Synestezji ekipa Klubu zaplanowała również koncert Braci Figo Fagot oraz występ uznanych stand-uperów z Kacprem Rucińskim na czele.

 

W tym roku Festiwal Synestezje potrwa aż trzy dni. Szczegółowy program wydarzenia wciąż jest dopracowywany, znamy jednak już gwiazdy wszystkich festiwalowych wieczorów. W pierwszy dzień Synestezji, 4 grudnia, na scenie Klubu Studio wystąpi projekt Nowe Sytuacje. Jest to zespół złożony głównie z członków już nieistniejącej formacji Republika, ożywiający dziedzictwo tej rockowej legendy. W 2015 roku Nowe Sytuacje przedstawiają koncerty oparte na utworach z płyty „Masakra” oraz największych przebojach Republiki.

 

5 grudnia dzień uwieńczy koncert grupy domowe melodie – trio, które bez cienia przesady można uznać za jeden z największych fenomenów krajowej sceny alternatywnej ostatnich lat. Grupa ma na swoim koncie dwa samodzielnie wydane albumy wypełnione delikatnymi, choć nierzadko nieco prowokującymi utworami. Prostota i przekorność tej muzyki sprawiła, że domowe melodie zostały ciepło przyjęte na tak odmiennych festiwalach, jak Open’er i Przystanek Woodstock. Synestezje z pewnością nie będą wyjątkiem.

 

W ostatni festiwalowy wieczór scenę Studio opanują Smolik i Kev Fox – dwóch muzyków z Polski i Wysp Brytyjskich, których połączyło zamiłowanie do oryginalnych brzmień. Artyści mają już na swoim koncie pierwszą wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami – została wydana pod koniec października. O ile Kev Fox dopiero zdobywa popularność w naszym kraju, o tyle Smolik z pewnością jest dobrze znany wszystkim zainteresowanym polską alternatywą. Jako producent i instrumentalista współpracował m.in. z takimi artystami, jak Maria Peszek, Katarzyna Nosowska, Artur Rojek czy Novika. Wydał również kilka solowych albumów, z czego dwa uzyskały status złotej płyty.

 

Kacper Ruciński – stand-uper, który zawsze wie, co chce powiedzieć i robi to w błyskotliwy, inteligentny, a nierzadko również i bezczelny sposób. W położonym na Miasteczku Studenckim AGH Klubie Studio Kacper zaprezentuje nowy – przeznaczony wyłącznie dla dorosłych widzów – program pt. "Po piąte - nie dobijaj". Wraz z nim wystąpią Rafał Pacześ - zwany „grubym wiórem stand-upu” - oraz niezwykle pozytywny i dowcipny Dariusz Gadowski. Wszystko to już 7 grudnia.

 

Koncertowy sezon w Studio zakończą Bracia Figo Fagot – „progresywna” formacja disco polo wystąpi tam 11 grudnia. Kapela łamie wszystkie schematy dotyczące wykonywanego gatunku – nie używa playbacku, jej kompozycje są znacznie bardziej skomplikowane, zaś teksty stanowią dowcipną (choć często kontrowersyjną) grę z konwencjami tego stylu. Koncerty Braci Figo Fagot zawsze przyciągają mnóstwo publiczności i stanowią widowisko jedyne w swoim rodzaju – z pewnością warto to zobaczyć.

 

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń w Studio można znaleźć na oficjalnym facebooku oraz stronie internetowej Klubu (www.klubstudio.pl).

 

 

04.12 Festiwal Synestezje: NOWE SYTUACJE (REPUBLIKA)

05.12 Festiwal Synestezje: DOMOWE MELODIE

06.12 Festiwal Synestezje: SMOLIK I KEV FOX

07.12 STAND-UP COMEDY: KACPER RUCIŃSKI & RAFAŁ PACZEŚ & DARIUSZ GADOWSKI

11.12 BRACIA FIGO FAGOT

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca