Muzyka

Jono McCleery - ulubieniec Cheta Fakera i Finka zaśpiewa we Wrocławiu!

 

Jono McCleery, jeden z najlepszych męskich głosów współczesnej sceny, powraca ze znakomitym lirycznym albumem „Pagodes.

Artysta wystąpi ramach projektu City Sounds w Starym Klasztorze 7 marca 2016.

 

To historia jak z filmu - McCleery urodził się głuchy, słyszeć zaczął dopiero w wieku pięciu lat. Muzyka stała sie dla niego czymś więcej niż hobby – była też szkołą życia, komunikacji i wrażliwości. Od 18 roku życia Jono komponuje, gra, koncertuje i wreszcie doczekał się należnego mu uznania. Występował u boku takich sław jak Fink, Jose Gonzalez, Bonobo czy Jamie Woon. Śpiewał też na płytach Portico. Maribou State i Catz’N Dogz, najlepiej jednak wypada jednak na autorskich albumach. Krążek „There Isnagrany z gościnnym udziałem wspomnianego już Finka i ikony avant-folkowej sceny -Vashti Bunyan, łączył głębokie emocje soul z subtelnością nowego folku. „Doprawde fantastyczny singer-songwriter- chwalił go sam Jamie Woon.

 

Najnowsze jego dzieło „Pagodes, to dojrzałe rozwinięcie tej formuły. Recenzenci płyty doszukują się podobieństw do muzyki Cheta Fakera oraz Finka i warto podkreślić, że wspomniani artyści deklarują się jako fani twórczości Jono. Sam twórca do swoich inspiracji dodaje też spuściznę Massive Attack, Radiohead i Milesa Davisa. Podobnie jak jego mistrzowie, McCleery jest mistrzem umiaru, w pełni panuje nad wokalną ekspresją i potrafi odnaleźć idealny balans pomiędzy brzmieniami cyfrowymi i organicznymi. O jakości piosenek Jono decydują jednak nie tylko kompozytorski talent, dbałość o brzmienie czy pomysłowe, choć skromne, aranżacje, ale przede wszystkim wspaniały głos.

Współproducentem „Pagodesjest jego przyjaciel i kolejna wschodząca gwiazda – Roy Wood Junior. Doskonałych momentów na „Pagodesjest wiele: w otwierającym płytę utworze „This Idea Of Us, wokal Jono wybrzmiewa w pięknej oprawie smyczków. Z kolei „Since Ibrzmi jakby Thom Yorke wreszcie oswoił swoje neurozy. Warto też zwrócić uwagę na znakomity cover „Age Of Selfrepertuaru Roberta Wyatta.

W świecie Jono McCLeer’yego jest bowiem miejsce na różnorodne barwy – subtelna elektronika, czyste brzmienia akustycznego folku i liryczne, męskie wokale tworzą tu unikalną brzmieniową mozaikę.

Dla Jono McCleery świat dźwięków to niespodziewany dar, dlatego jak nikt inny docenia on bogactwo świata muzyki i pragnie podzielić się jego pięknem ze słuchaczami. Płyta „Pagodesjuż w sklepach.

 

 

7.03.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

City Sounds:

Jono McCleery

bilety: 30 zł – wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca