Muzyka

ALOSZA AWDIEJEW – KONCERT JUBILEUSZOWY

Wyjątkowy artysta estradowy i jednocześnie wybitny naukowiec, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Aleksy Awdiejew.  Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra, człowiek kultury i nauki to klasa sama dla siebie. Nikt tak jak on nie potrafi śpiewać zarówno „piosenek szemranych” jak i pięknych ballad. Alosza Awdiejew wystąpi w BECEKu 27 lutego.

 

Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Od 1975 związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica Pod Baranami” gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie  oraz   humorem. W latach 1975-1980 współpracował jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family. Jest profesorem na wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Para się aktorstwem filmowym, pisze felietony, tłumaczy poezję.

 

Od 1990 występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe.

Uhonorowany wieloma publicznymi nagrodami. W ostatnim czasie przyznano mu m.in. I miejsce w plebiscycie miesięcznika „Forbes” – Profesjonaliści 2013, Zawody zaufania publicznego – aktor oraz Order Kapituły „Ecce Homo” a także nagrodę im Jana Himilsbacha.

 

BILETY: 55 zł

 

od: 27 lutego 2016, 17:00
do: 27 lutego 2016, 19:00 BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca