Muzyka

Sigma, Gesaffelstein i Gorgon City pierwszymi gwiazdami Audioriver 2016

Sigma, Gesaffelstein, Gorgon City, Frederic Robinson, Recondite, Vrilski oraz Scuba wystąpią na festiwalu Audioriver. Impreza odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 w Płocku.
To niesamowite, jaki rozwój niektórzy artyści notują na przestrzeni kilku lat. W 2012 roku drum'n' bassowy duet Sigma grał na małej scenie w klubie 1500 m2 do wynajęcia, a dziś ma na koncie platynowe płyty w kilku krajach. Nic dziwnego więc, że na Audioriver 2016 wystąpią już na głównej scenie i w pełnym, koncertowym składzie. Zespół z pewnością zagra materiał z albumu "Life", który ukazał się dosłownie przed miesiącem, a to oznacza, że usłyszymy m.in. takie hity, jak "Nobody To Love", "Changing" czy "Glitterball".

Nie mniejszą liczbę przebojów wychodzących poza elektroniczną niszę, mają na koncie panowie z Gorgon City, którzy podobnie jak Sigma, nigdy wcześniej w Polsce nie występowali w wersji live. Oni także zaczynali jako uznani, ale undergroundowi artyści, produkując osobno pod pseudonimami Foamo i Rack n Ruin. Dziś są już po wydaniu debiutanckiego albumu "Sirens", na którym znalazły się szeroko uznane utwory "Ready For Your Love", "Imagination" czy "Unmissibable".

Pozostając w melodyjnych klimatach, ale zmniejszając tempo i liczbę wyświetleń klipów na YouTube, do Płocka sprowadzimy także Frederica Robinsona. Choć artysta wydaje m.in. w Hospital Records i Blu Mar Ten Music, nie jest to typowo drum'n'bassowy producent. Bliżej mu momentami do Bonobo - zarówno pod względem brzmienia, jak i łączenia elektronicznego z organicznym.

Kolejnym artystą, który wystąpi na tegorocznym festiwalu, jest jeden z najlepszych performerów w dzisiejszej elektronice - Recondite. Czytelnicy największego światowego portalu poświęconego tym brzmieniom, Resident Advisor, od kilku lat umieszczają go na liście najlepszych live-actów. W 2013 roku był dziewiąty, w 2015 zajął drugie miejsce, a rok wcześniej był na szczycie podium. Wydał już cztery albumy i wiele singli.

Live act z gatunku techno, choć nieco mocniejszej odmiany, zaprezentują także Vril i Voiski, występujący pod wspólnym szyldem Vrilski. Pierwszy z nich również znalazł się na liście najlepszych live actów wg Resident Advisor, a to za sprawą grania swoich wydawnictw oznaczonych znakami tak szanowanych obecnie wytwórni, jak Giegling czy Delsin. Kolega z tej drugiej oficyny, Voiski, to także uznana postać, która swoje produkcje sygnuje również innym, bardzo prestiżowym szyldem labelu L.I.E.S.

Kolejny artysta prezentujący jeszcze inną twarz techno niż wymienieni powyżej twórcy, to Gesaffelstein, który wraca na płocką plażę po trzech latach przerwy. W międzyczasie wypuścił znakomicie oceniany album "Aleph", a niedawno coś z zupełnie innego muzycznego świata, czyli ścieżkę dźwiękową do francuskiego filmu "Maryland".

Na koniec artysta, którego kariera jest jak podróż przez gatunki i ucieczka przed zaszufladkowaniem. Scuba to przed laty jeden z gigantów dubstepu, następnie innowator house'u, a dziś jeden z orędowników mrocznego techno. W 2015 roku wydał bardzo dobry longplay "Claustrophobia", na którym pokazał nie tylko perfekcyjny warsztat producencki, ale i własne spojrzenie na gatunek.

Wejściówki są już dostępne, a ich ceny prezentują się następująco:
Karnet dwudniowy (piątek i sobota na plaży)
19 listopada 2015 - 17 lutego 2016: 170 zł
18 lutego - 18 maja: 200 zł
19 maja - 24 lipca: 230 zł
25-29 lipca: 260 zł

Karnet trzydniowy (piątek i sobota na plaży + Audioriver Sun/Day)
19 listopada 2015 - 17 lutego 2016: 230 zł
18 lutego - 18 maja: 260 zł
19 maja - 24 lipca: 290 zł
25-29 lipca: 320 zł

Bilety jednodniowe na piątek i sobotę na plaży będą w cenie 150 zł i wejdą do sprzedaży w czerwcu 2016. Z kolei wejściówki na niedzielę w cenie 60 zł mogą w ogóle nie pojawić się w sprzedaży. Od dwóch lat karnety trzydniowe, czyli te obejmujące Sun/Day, rozchodzą się na długo przed festiwalem i nie ma już możliwości wprowadzania biletów na ostatni dzień wydarzenia.

Karnety trzy- i dwudniowe dostępne są na audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca