Muzyka

Tede oraz Sokół i Marysia Starosta na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016

Tede oraz Sokół i Marysia Starosta wystąpią na tegorocznej odsłonie Mazury Hip-Hop Festiwal 2016. Impreza odbędzie się w giżyckiej Twierdzy Boyen w dniach 21-23 lipca 2016.
- Będą na Was czekać nie tylko piękne okoliczności przyrody, ale przede wszystkim trzy dni wyśmienitych koncertów absolutnej czołówki polskiego rapu - zapowiadają organizatorzy.

Jako pierwsi udział potwierdzili Tede oraz Sokół i Marysia Starosta.

Tede, czyli Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalny polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i medialnej. Jego twórczość łączy rap undergroundowy z komercyjnym, a wzorowana jest na dokonaniach starszych kolegów zza oceanu. Na koncie ma 12 studyjnych albumów i wiele branżowych nagród, wśród których warto wymienić na pewno Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był też wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a w 2010 roku otrzymał Superjedynkę na Festiwalu w Opolu w kategorii hip hop. Koncerty Tedego cieszą się niegasnącą popularnością, czego przykładem jest trasa promująca ostatni solowy longplay - "Vanillahajs".

Wojtek Sokół i Marysia Starosta to duet - zjawisko, które zdążyło już przedefiniować polski hip hop i wprowadzić do niego nową jakość. Obie ich wspólne płyty, "Czysta brudna prawda" i "Czarna Biała Magia" pokryły się platyną. Ich żywe, energetyczne koncerty gromadzą tłumy ludzi w bardzo szerokim przedziale wiekowym. Pozornie, i w teorii, te dwa muzyczne światy - szorstkiego, brutalnego rapu i eterycznego, kobiecego popu - do siebie nie przystają. W praktyce zdążyły już stworzyć nową jakość w polskiej muzyce - wysmakowany, wielogatunkowy hip hop dla dorosłych, który nie boi się czerpać z elektroniki, rocka i dźwiękowych eksperymentów, nigdy przy tym nie tracąc swojego rapowego charakteru.

Karnety odstępne są pod tym adresem.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca