Muzyka

Milky Wishlake debiutuje

W sieci pojawił się nowy numer Milky'ego Wishlake'a zapowiadający jego debiutancki longplay.

Muzyk zaprezentował właśnie teledysk do utworu "Nie ma nas" z albumu "Wait For Us", który ukaże się 26 lutego nakładem Nextpop. W nagraniu oprócz Milky'ego (wokal, piano) udział wziął Łukasz Moskal - ceniony perkusista współpracujący m.in. z Zakopower, Kasią Nosowską, Justyną Steczkowską, Katarzyną Groniec, IRĄ, Fiszem i Korą. Klip do utworu z choreografią Sonii Egner został wyprodukowany przez dom produkcyjny Silver Frame. Reżyserem i autorem scenariusza jest Aleksandra Terpińska, a autorem zdjęć Marcin Łaskawiec. W rolach głównych wystąpili tancerze Sonia Egner i Michał Góral. 

 Na płycie "Wait For Us" znajdzie się 10 utworów pop z domieszką elektroniki, neo-soulu i muzyki klubowej, w których przewija się styl lat 80. i 90. Gościnnie pojawią się również wokaliści - inna podopieczna Nextpop - Oly. oraz Dawid Podsiadło. Nagrania powstały w studio Nextpop pod okiem Roberta Amiriana.

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista, 27-letni Kamil Zawiślak. Zadebiutował pod koniec 2014 roku tego roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP-ką "Five Contemporary Songs". Skończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego, co zaowocowało powstaniem formacji Quantum Trio i albumem "Gravity". Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Wśród inspiracji Milky wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak Queen, Kendrick Lamar, Björk i Talk Talk, z kolei dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well. Wystąpił na Spring Break, Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open'er Festival.
 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca