Muzyka

Patrick The Pan i Granatowy Prawie Czarny na AlterFest

AlterFest powiększa się o kolejnych artystów. Do Call The Sun, Menippe, Baascha i Keskese dołączyli właśnie Patrick the Pan oraz Granatowy Prawie Czarny. Piąta edycja mysłowickiego festiwalu odbędzie się od 21 do 23 kwietnia.
Piotr Madej, czyli Patrick the Pan to artysta, którego fanom polskiej muzyki alternatywnej już raczej nie trzeba przedstawiać. Z odciętego od świata pokoju, w którym stworzył swój debiutancki album, dość szybko przeniósł się na sceny liczących się festiwali muzycznych. Od czasu pierwszej płyty - jak sam mówi - sporo się jednak w jego głowie zmieniło. W ubiegłym roku ukazał się jego drugi krążek, zatytułowany - "...niczym jak liśćmi", który pokazał, że Patrick the Pan przeżywa nieustanny, muzyczny rozwój i wie w jakim kierunku chce podążać.

Granatowy Prawie Czarny to formacja muzyczno-poetycka rozciągnięta między bytkowską wieżą telewizyjną, przez przełom Czarnej Przemszy, na mętkowskich lasach kończąc. Przesadna poezja uzależnień ubrana w przygnębiającą, elektroniczną modern music, opartą na brzmieniu klawiszy i programowanych bitach. Jak sami twierdzą, są pionierami nurtu "deszcz metal", zafascynowanymi twinpeaksowym lasem i zapachem niewychodzenia z domu. A wszystko to otulone w jest w średnie tempo i technomelancholię pożyczonych syntezatorów.

AlterFest to festiwal muzyki alternatywnej organizowany w Mysłowicach od 2012 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca