Muzyka

Uczta reggae i ska w Krakowie! Za tydzień!

Bethel, King&Krakowski i Simonu na wspólnym koncercie w Krakowie!

 

Muzyka reggae, ska, dancehall i dub wypełni krakowski klub Żaczek (al. 3 Maja 5) w niedzielę, 28 lutego. Od godz. 19 zagrają kolejno dwa krakowskim projekty: King&Krakowski i Simonu oraz jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae - Bethel. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Angeliki Mus-Nowak.

 

BETHEL

Zespół powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. 400 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie. Przełomowy moment to trasa Positive Bethel Tour 2010, która liczyła 80 koncertów. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę „Muzyka Serc”. Drugi album "Dobrze, że jesteś" wyszedł dwa lata temu.

Bethel koncertował m. in. razem z Gentelmanem i Stephenem Marley'em oraz na scenie folkowej i dużej scenie Przystanku Woodstock. Mogliście ich spotkać na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce.

www.bethel.art.pl

 

KING & KRAKOWSKI

Odpowiedzialny za projekt King & Krakowski jest Piotr Krakowski, kompozytor i producent muzyczny, autor płyty "Krakowski: Pankracy Sessions", tworzacy zespoły Milkshop, Krakow Reggae Band, współpracujacy z wieloma artystami. W swoim Labelu Crackoffsky Music wydaje też reggae mashupy i riddimy, które czesto gościły na pierwszych miejscach list sprzedazy Juno. King to Afrykańczyk o jamajskich korzeniach, udzielający sie w wielu projektach muzycznych, szerszej publicznosci znany z programu "Must Be The Music" i projektu SmokeDaCrackoff.

www.facebook.com/kingkrakowski

 

SIMONU

To młody, krakowski wokalista, mc, konferansjer i były prowadzący "Reggae Jam" w Radiu eLO RMF.

Wykonuje szeroko pojętą muzykę reggae, dancehall, a nawet akustyczną. Inspiruje się surfurskim reggae, ale też klasycznym dancehallem. Działa niezależnie od trendów, na własną rękę stawia kroki na scenie. Występował na jednej scenie z takimi artystami jak Junior Stress, Quebonafide, Deadly Hunta, Jamalski i Gutek.

Simonu jest otwarty na współpracę z ludźmi nadającymi na tych samych falach. To zakręcony Krakus z ciętym językiem.

www.facebook.com/SimonuZiomeczku

 

ANGELIKA MUS-NOWAK (malarstwo)

Absolwentka architektury PK i doktorantka filozofii w Zakładzie Filozofii Nauk Przyrodniczych UJ. Przestrzenią jej twórczej inwencji jest natura i zjawiska w niej zachodzące, a prezentowane na wystawie pastele olejne są efektem wnikliwej kontemplacji przyrody i naukowej refleksji nad jej funkcjonowaniem. W malowanych przez siebie (kraj)obrazach autorka stara się możliwie wiarygodnie oddać fascynujące ją procesy – sposób operowania promieni słonecznych, strukturę przekształceń obrazu odbitego w tafli wody itp. Jej prace wcielają impresjonistyczną koncepcję „łapania momentu”, utrwalania fragmentu dłuższego procesu. Ilustrują dynamiczne okoliczności przyrody – wschód i zachód słońca, przedzieranie się snopów światła przez gąszcz roślin, nurt wody czy pochód wyrazistych chmur.

www.angelikamus.blogspot.com

 

***

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki. Impreza doczekała się ponad 50 edycji! Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Please The Trees (Czechy), Pustki, Myrra Ros, (Islandia), Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Pustki i CeZik. Producentem imprezy jest Mira Guziakiewicz i Edyta Pogwizd reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca