Muzyka

Holly Blue coverują Roisin Murph ! Zobacz co zrobili z "Primitive"

Zespół Holly Blue przedstawia teledysk do utworu z drugiej płyty długogrającej, która ukaże się wiosną 2016 roku. Jest to cover piosenki Rosin Murphy pt. "Primitive" w nowej zaskakującej aranżacji. 

ZOBACZ TELEDYSK:
https://www.youtube.com/watch?v=puKzXE6L3oU

POSŁUCHAJ I POBIERZ :  
https://soundcloud.com/holly-blue/2holly-blue-primitiv/s-mvkGE

Zespół Holly Blue został założony w 2011 r. przez 17-letnią wokalistkę Sonię Kopeć i Emila Blanta, muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Muzyka przez nich komponowana, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z twórczością Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini, pomimo szerokich inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. 
Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 r. Na krążku znajduje się dziesięć premierowych kompozycji, w tym cover zespołu The Connells ‘74-75’ w zupełnie nowej, zaskakującej aranżacji. 

Po wydaniu płyty grupa grała wspólne koncerty m.in. z  Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz  polskimi artystami - Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku zespół wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz  znalazły się na składankach „Sealesia 1 i 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”.

Obecnie grupa kończy pracę nad drugą płytą długogrającą, która ukaże się wiosną 2016 r. Nad nowym materiałem współpracuje m.in. z Eddie Stevensem, znanym ze projektów takich jak Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca