Muzyka

Ruszył nabór do Audioriver Independent Team

W jedenastym roku istnienia, największy polski festiwal z muzyką elektroniczną, inauguruje zupełnie nowy program: Audioriver Independent Team. Jego celem jest nawiązanie współpracy z kilkunastoma studentami i studentkami z całego kraju, którzy będą promować wartościową elektronikę i sam festiwal wśród społeczności akademickiej. Właśnie ruszył nabór, który potrwa do 8 marca tego roku.

 

„Misją Audioriver zawsze było propagowanie wartościowej elektroniki wśród Polaków” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Wiemy, że przez ostatnie 10 lat, niejeden fan komercyjnych brzmień przeszedł do tzw. alternatywy, niejeden miłośnik rocka przestał patrzeć na techno z pogardą, niejeden hip-hopowiec zatańczył przy house’owym secie. To oczywiście nie tylko nasza zasługa, ale mamy wiele dowodów na to, że Audioriver przyczynił się do zwiększania świadomości muzycznej i zakopywania niepotrzebnych podziałów. Teraz ten – żartobliwie mówiąc – kaganek oświaty zabieramy do oświaty sensu stricte.”

 

Nie jest to pierwsze przedsięwzięcie organizatorów festiwalu realizowane na uczelniach, bo przecież od 2011 roku w różnych miastach Polski odbyło się już pięć Konferencji Muzycznych Audioriver. Independent Team będzie jednak programem o większym zasięgu, ponieważ docelowo, w składzie tego niezależnego zespołu ma się znaleźć do jedenastu osób, które stale będą działać w różnych miastach. Ich zadaniem będzie propagowanie wartościowej elektroniki wśród studentów, z których wielu zapewne jeszcze nie wie, że może być jej fanami.

 

Aby się zgłosić, należy być studentem/studentką, wypełnić krótki formularz oraz nagrać maksymalnie 3-minutowy film, w którym ma się zawrzeć prezentacja kandydata oraz ciekawe pomysły na promocję elektroniki i Audioriver wśród społeczności akademickiej. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 11 osób, które zaproszą na specjalne zgrupowanie w Warszawie. Podczas tego spotkania zostaną wybrane pomysły do dalszej realizacji.

Po okresie pracy przyjdzie, oczywiście, czas na zabawę i wypoczynek: każdy z członków Audioriver Independent Team otrzyma dwa 3-dniowe karnety VIP na tegoroczny festiwal, a jesienią zostanie zaproszony do jednego z polskich miast na zgrupowanie podsumowujące pierwszy rok programu. Pozostałe benefity z udziału w projekcie to unikalne ubrania dedykowane dla członków zespołu oraz certyfikaty potwierdzające udział w Audioriver Independent Team.

 

Formularz, regulamin i szczegóły udziału w programie znajdziesz na www.audioriver.pl w zakładce Independent Team.

 

Pod linkiem, film zapraszający do udziału w projekcie: https://youtu.be/idL-e-vjTVg

 

***

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski  i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Sigma live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Frederic, Robinson live, Recondite live, Scuba, Vrilski live.

 

11. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 r.

 

Więcej na www.audioriver.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca