Muzyka

Premiera: album Domi June "Faces" (26.02.2016)!

26 lutego ukazuje się pierwszy solowy album Dominiki Ziemnickiej „Faces”.

 

Faces” to dzieło oryginalne zawierające element „world music” osadzone w stylistyce łączącej wschodni i południowy temperament. Do współpracy nad płytą wokalistka zaprosiła zespół o nieprzeciętnych możliwościach kompozytorskich i aranżacyjnych, w skład którego weszli :

 

YAMI — wokalista, multiinstrumentalista, współpracujący z ikoną muzyki fado, laureatką Grammy — Marizą, z Sarą Taveres z Zielonego Przylądka, a także współtwórca znakomitej płyty Anny Marii Jopek „Sombremesa

ERNESTO LEITE — fortepian

JOAO FRADE — akordeon

TIAGO OLIVEIRA — gitara akustyczna i elektryczna

MARITO MARQUES — perkusja, instrumenty perkusyjne

AMADEU MAGALHÃES — flet

 

oraz goście specjalni :

 

ANTONIO TC CRUZ — pierwszy soulowy głos portugalskiej sceny muzycznej

RHANI KRIJA — wybitny, stały perkusjonalista Stinga

 

Marito Marques i Yami znani są już publiczności polskiej, ponieważ występowali m.in. na Top Trendach z Anna Marią Jopek, koncertowali z nią w kraju i za granicą, a także występowali i nagrywali solowe płyty z udziałem ich serdecznego przyjaciela Henryka Miśkiewicza, muzyków takich jak: Krzysztof Herdzin czy Marek Napiórkowski.

 

Artystka już od wielu lat przygotowywała się do realizacji debiutanckiego albumu. Dźwięki wypełniające płytę to materiał powstały na przestrzeni wielu lat doświadczeń i różnorodnych inspiracji Dominiki, która wygrywając główną nagrodę w kategorii „Best Artist 2012” na festiwalu jazzowym we Włoszech postanowiła w końcu urzeczywistnić swój plan i nagrać autorski materiał, zapraszając do współpracy ulubionych muzyków z różnych zakątków świata.

 

13 kompozycji tworzących album to 13 utworów o niebanalnych melodiach i ciekawych aranżacjach, to 13 historii o prozie i poezji ludzkiego życia.

 

Faces” to autorski projekt Dominiki zrealizowany na płaszczyźnie wielokulturowych inspiracji muzycznych osadzony w nu i etno jazzie, czasami sięgający korzeniami aż do Czarnej Afryki. Całość zaś oscyluje wokół estetyki smooth jazzowej. Z jednej strony dźwięki subtelne, melodyjne i refleksyjne, z drugiej pełne werwy, energetyczne rytmy. Fonograficzny debiut Dominiki to mariaż Polski, Angoli, Portugalii, Kanady i Maroka, skąd pochodzą muzycy towarzyszący Artystce na płycie. Całość została nagrana i zrealizowana w słonecznej Portugalii. 

 

Dominika Ziemnicka, występująca pod artystycznym pseudonimem DOMI JUNE, to wokalistka urodzona w Poznaniu, w rodzinie akademickich muzyków. Z wykształcenia italianistka i wokalistka grająca na skrzypcach i fortepianie. Niegdyś uczennica Krytystyny Prońko, dziś sama jest uznaną i cenioną trenerką wokalną (szkoli głos m.in. Magdy Welc, laureatki III edycji Mam Talent).

 

Dry Tears:

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca