Muzyka

Dante i Art Of Illusion zagrają przed Pendragon

18 maja 2016 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach wystąpi Pendragon. Przed gwiazdą wieczoru pojawią się Dante i Art Of Illusion.
Niemiecka prog-rockowa formacja Dante jest w Polsce jeszcze mało znana, ale na swoim macierzystym rynku cieszy się sporą renomą. Zespół powstał pod koniec 2006 roku i wydał do tej pory trzy bardzo ciepło przyjęte studyjne płyty, "The Inner Circle" (2008), "Saturnine" (2010) i "November Red" (2013). Nowy album zatytułowany "When We Were Beautiful" ukaże się 18 marca i z pewnością będzie stanowił podstawę ich występu w katowickim teatrze. Jak zapowiadają sami muzycy to ich najlepsze i najbardziej ambitne dzieło. Utwór "Beautiful Again" promujący nowy album dostępny jest pod tym adresem.

Zespołu Art Of Illusion nie trzeba specjalnie przedstawiać miłośnikom rodzimego rocka progresywnego. Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów. Ich debiutancki album "Round Square of The Triangle" stanowi efekt wieloletniej pracy zespołu, w skład którego wchodzą Filip Wiśniewski (gitara), Paweł Łapuć "Pianomatyk" (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Wiśniewski (gitara basowa) oraz Kamil Kluczyński (perkusja). W 3 utworach zaśpiewał również Marcin Walczak. Gościnnie usłyszymy również flecistkę Emilię Mielewczyk oraz saksofonistę Tomasza Glazika, grającego na co dzień z zespołem Kult. Historia powstawania albumu mogłaby stanowić temat na książkę - zmiany w składzie, wyjazdy członków zespołu, problemy techniczne z rejestracją partii, uporządkowanie dziesiątek wersji materiału, różne podejścia do miksowania nagrań i perturbacje z wokalistami spowodowały, że produkcja własnym sumptem tak skomplikowanego albumu zajęła im niemal 10 lat. Teledysk do utworu "Thrown into the fog" można obejrzeć tutaj.

Koncert jest wyprzedany.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca