Muzyka

Dante i Art Of Illusion otworzą jedyny polski koncert Pendragon !

Pendragon, legenda brytyjskiego rocka progresywnego, wyruszy wkrótce w wyjątkową trasę koncertową pod szyldem „The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”. Zespół będzie wówczas świętować 20. rocznicę wydania jednej z najciekawszych płyt w swoim dorobku - „The Masquerade Overture”. Główną częścią koncertowego programu będzie odegranie w całości materiału, jaki znajduje się na tym albumie ale nie zabraknie też wybranych, ulubionych przez publikę nagrań z całej dyskografii zespołu. Trasa obejmie 9 europejskich państw, w tym także Polskę. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 18 maja 2016 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach. I jak to bywało w przypadku poprzednich wizyt w Polsce, zespół zostawi po sobie trwały ślad w postaci wydawnictwa DVD, które będzie w Katowicach rejestrowane. 

 

Koncert Pendragon poprzedzą występy dwóch kolejnych zespołów – Dante oraz Art Of Illusion.

 

Niemiecka prog-rockowa formacja Dante jest w Polsce jeszcze mało znana, ale na swoim macierzystym rynku cieszy się sporą renomą. Zespół powstał pod koniec 2006 roku i wydał do tej pory trzy bardzo ciepło przyjęte studyjne płyty, “The Inner Circle” (2008), “Saturnine” (2010) i “November Red” (2013). Nowy album zatytułowany „When We Were Beautiful” ukaże się 18 marca i z pewnością będzie stanowił podstawę ich występu w katowickim teatrze. Jak zapowiadają sami muzyce to ich najlepsze i najbardziej ambitne dzieło. To dla nich spore wyzwanie zważywszy jakość dotychczas wydanej muzyki, ale im się to udało! Utwór „Beautiful Again” promujący nowy album dostępny jest w TYM miejscu.

Więcej informacji o zespole: http://www.danteband.de/

 

Zespołu Art Of Illusion nie trzeba specjalnie przedstawiać miłośnikom rodzimego rocka progresywnego. Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów. Ich debiutancki album „Round Square of The Triangle” stanowi efekt wieloletniej pracy zespołu, w skład którego wchodzą Filip Wiśniewski (gitara), Paweł Łapuć „Pianomatyk” (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Wiśniewski (gitara basowa) oraz Kamil Kluczyński (perkusja). W 3 utworach zaśpiewał również Marcin Walczak. Gościnnie usłyszymy również flecistkę Emilię Mielewczyk oraz saksofonistę Tomasza Glazika, grającego na co dzień z zespołem Kult. Historia powstawania albumu mogłaby stanowić temat na książkę – zmiany w składzie, wyjazdy członków zespołu, problemy techniczne z rejestracją partii, uporządkowanie dziesiątek wersji materiału, różne podejścia do miksowania nagrań i perturbacje z wokalistami spowodowały, że produkcja własnym sumptem tak skomplikowanego albumu zajęła im niemal 10 lat! Teledysk do utworu „Thrown into the fog” można obejrzeć w TYM miejscu.

 

Art Of Illusion – strony oficjalne:

http://www.facebook.pl/artofillusionband

http://www.artofillusion.info/

 

Metal Mind Productions

zaprasza

 

„The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”

 

PENDRAGON (UK)

 

Dante (DE)

 

Art Of Illusion (PL)

 

18.05.2016 Katowice, Teatr Śląski godz.20.00

 

UWAGA – koncert wyprzedany!

 

 

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 37-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom ale od 1986 roku jest stabilny (poza trzykrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) – znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz najnowszy nabytek - Craig Blundell (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Ich ostatnim, dziesiątym studyjnym albumem jest „Men Who Climb Mountains” z 2014 roku. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 9 premierowych utworów kontynuujących muzyczny kierunek obrany na poprzednich 2 płytach zespołu. Na bonusowej płycie CD znajdują się akustyczne wersje największych przebojów Pendragon w wykonaniu lidera formacji, Nicka Barretta.

 

Pendragon - skład:

Nick Barrett - śpiew, gitara elektryczna,

Clive Nolan - instrumenty klawiszowe,

Peter Gee - gitara basowa

Craig Blundell - perkusja

 

Pendragon - strona oficjalna:

http://www.pendragon.mu

 

 


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca