Muzyka

IAMX już w tym tygodniu wystąpi w Gdańsku i Poznaniu!

 IAMX to moja publiczna terapia. To mój sposób komunikacji ze światem, metoda by otworzyć swoje serce i tańczyć w tym samym czasie - mówi Chris Corner, który już w tym tygodniu odwiedzi Polskę! Niekwestionowany mistrz mrocznej elektroniki wystąpi 4 marca w gdańskim B90 i 5 marca w poznańskim Eskulapie a wszystko w ramach trasy promujący ostatni krążek ”Metanoia”!

 

Sam Corner o albumie mówi następująco:

 

Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę ogłosić stworzenie nowego wydawnictwa, wręcz ekstatycznie cieszę się, że mój muzyczny bękart zaszedł tak daleko. Na krążku jest prostsze brzmienie, które przypomina moje wcześniejsze dokonania. Pojawia się czysta elektronika, pełna zmysłów dystopia Człowiek kontra Maszyna.

 

***

4 marca
B90 / Gdańsk
19:00 – drzwi
20:00 – IAMX

 

5 marca
Eskulap / Poznań
19:00 – drzwi
20:00 – IAMX

 

 

„Metanoia” to szósty, wydany jako IAMX, album Cornera. Jest kamieniem milowym w twórczości angielskiego multiinstrumentalisty, producenta oraz kompozytora. Konsekwentnie, przykuwając uwagę charakterystycznym stylem, Corner stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowej sceny elektronicznej.

 

Odciskając uprzednio swoje piętno jako członek i jeden z założycieli Sneaker Pimps, Corner wykuł nową tożsamość, dając się poznać jako IAMX. Gwałtowne połączenie nietuzinkowych melodii, chwytających za serce, osobistych tekstów oraz charyzmatycznych występów poskutkowało zebraniem licznej rzeszy wiernych fanów na całym świecie.

 

IAMX rozwinął się, zaczynając od enigmatycznych projektów studyjnych. Obecnie przedstawia ekscentryczne, zaangażowane live acty. Nie szczędzi jednocześnie wysmakowanych wizualizacji, kostiumów oraz obecności na scenie dodatkowych muzyków.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca