Muzyka

AMADOU & MARIAM zagrają we Wrocławiu!

Duet AMADOU & MARIAM z Mali, światowej sławy gwiazdajeden z najważniejszych przedstawicieli  world music, otwiera listę wykonawców jacy wystąpią podczas dwudniowej imprezy „Noc Świętojańska”  organizowanej w ramach Święta Wrocławia - WrocLove Fest 2016.

Koncert niewidomych małżonków z Mali odbędzie się 25 czerwca we wrocławskiej Hali Stulecia, a już wkrótce poznamy kolejne gwiazdy WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016,   który ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce.

 

Amadou Bagayoko był gitarzystą Ambassadeurs du Motel de Bamako, najsłynniejszego zespołu Afryki końca lat 60-tych. Mariam Doumbia śpiewała na tradycyjnych festynach. Oboje są niewidomi. Poznali się w Instytucie dla Niedowidzących w Bamako, stolicy Mali. Od tamtej pory stali się nierozłączną parą.

Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością. O ich popularności świadczą występy na największych festiwalach Europy: Sziget, Roskilde czy polski Opener.

W ostatnich latach Amadou & Mariam zagrali wspólne trasy z Coldplay i U2, tworzyli z Davidem Gilmourem i Johnym Marrem. Zagrali też koncert z  okazji ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla Barackowi Obamie oraz wystąpili na otwarciu dwóch ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Swoich umiejętności produkcyjnych użyczyli im Manu Chao i Damon Albarn, dzięki czemu Amadou & Mariam pracowali z największymi twórcami współczesnego rocka przy projekcie Albarna „Africa Express” i różnych projektów na skrzyżowaniu kultur, jak np. „L'Afrik C'est Chic”.

Każdy nowy album duetu małżonków z Mali wzrusza i otwiera nowe ścieżki muzyczne. Zachowuje przy tym najbardziej rozpoznawane elementy ich twórczości:  wyjątkową płynność, przejmujące brzmienie elektrycznej gitary Amadou i magiczne współbrzmienie obu głosów. Te właśnie cechy przyniosły im ogólnoświatową popularność.

Wraz z rosnącą popularnością duetu na całym świecie, wzrosła też skala i zasięg ambicji muzycznych. Amadou często powtarzał, że dzielenie się piosenkami i pomysłami z innymi muzykami oraz szukanie nowych dróg wyrazu, jest najbardziej pasjonującą przygodą, jaka może spotkać muzyka.

I właśnie na tej otwartości i współpracy z różnymi muzykami zasadza się główny sens nowego albumu pt. „Folila”, który to album artyści będą promować na wrocławskim koncercie w ramach WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016 .

Do zobaczenia we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

 

25.06.16 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016

AMADOU & MARIAM…

… kolejne gwiazdy wkrótce

 

Sprzedaż biletów rozpocznie się 4 marca

Bilety będą dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

 

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca