Muzyka

MUZYCZNA SCENA EKSPERYMENTALNA zaprasza na koncert Akpatok

12 marca 2016 (sobota), godz.20:00
Sala Czarna, Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
wstęp wolny


Akpatok to minimalistyczny i eksperymentalny projekt Dawida Adrjanczyka. Koncert promuje nowe wydawnictwo Akpatok, album Two Winters, Two Springs, który zawiera sześć minimalistycznych kompozycji artysty, zarejestrowanych w połowie 2015 roku.
Używając świadomie ograniczonych środków, redukując instrumentarium i kompozycyjne struktury, Adrjanczyk tworzy utwory oparte o medytatywny idiom, zarówno w skali pojedynczych kompozycji, jak i całości albumu. Sześć dźwiękowych wędrówek po wymagających ścieżkach rzuca wyzwanie do uważnego i głębokiego słuchania, wprowadza odbiorców w niespieszny, wyciszony i pełen wewnętrznej koncentracji rytm kompozycji,charakterystyczny dla twórczości muzyka.
Podczas sesji nagraniowej, wykorzystano naturalne właściwości rejestrowanych instrumentów, a ich dobór (lira korbowa, dzwonki pasterskie, gongi) i w pełni akustyczne nagranie nadaje albumowi Two Winters, Two Springs szczególnie materialny wymiar.

www.adrjanczyk.com

Dawid Adrjanczyk - muzyk awangardowy i artysta dźwiękowy. W swoich pracach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter muzyki dawnej i minimalistyczną modalność. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy wiatrowe oraz nagrania terenowe i taśmy. Założyciel awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z projektem Karpaty Magiczne, grupą Arme Gewerkschaft oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk. Mieszka w Krakowie.


Organizator:
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin, Poland
www.rozdroza.com

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca