Muzyka

S.P. Records prezentuje: Prônd „Schemat”!

W samo południe odbyła się długo wyczekiwana premiera pierwszego teledysku zespołu Prônd „Schemat”!

„Schemat” to pierwszy singiel, promujący płytę Prôndu, która ukaże się nakładem S.P. Records. Jest to niezwykle osobiste wyznanie wokalisty zespołu-
Piotrka Połacia, na temat problemu, dotykającego coraz więcej osób w młodym
wieku- rozwodu rodziców.
 

Piotrek Połać, wokalista: „Kawałek schemat opowiada historie wielu osób z rozbitych rodzin. Tekst utworu stara się pokazać relacje rodzice -dzieci od strony właśnie rodziców, którzy traktują rozwód bardziej jako błahostkę, zwykłe rozwiązanie kontraktu między sobą, nie myśląc, specjalnie bądź nieświadomie, jaki to ma wpływ na dzieciaki.
 

Klip z kolei pokazuje rozbitego emocjonalnie chłopaka, którego rozdzielenie rodziców pozbawiło głębszych uczuć rodzinnych, takich jak przywiązanie, poświęcenie dla rodziny, drugiego człowieka. To także w jakimś sensie rodzaj autoterapii - sam jestem z takiej rodziny.”

 

Prônd tworzą wyjątkowi, charyzmatyczni i doświadczeni muzycy, którzy wcześniej powiązani byli ze sceną metalową, jednak teraz podjęli decyzję o zmianie kierunku twórczości, tak aby dotarł do szerszej publiki. Piotr Rutkowski, gitarzysta zespołu: „Plan był na założenie kapeli, która wypełni wielką i obecnie dość ponurą niszę w polskiej muzyce, jaką jest muzyka rockowa”.
 

Zespół jest w trakcie prac nad swoją pierwszą płytą, ale w planach ma już wiele kolejnych wydawnictw. I oczywiście koncerty. Piotr Rutkowski o przyszłości zespołu: „Koncerty, koncerty, płyta, koncerty koncerty, płyta. I tak co roku. Trzeba wymielić sobie drogę do sławy. Nie po to założyliśmy ten band, żeby rozbijać się po piwnicach za pizzę :)”. Filip Hałucha, basista zespołu, z kolei mówi o planach: „Nie ulegać tandecie, zachowując tożsamość, razić Prôndem gdzie i kogo się da, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.”


Skład zespołu: Piotr „Figo” Połać- wokal; Dariusz "Daray" Brzozowski- perkusja; Piotr Rutkowski- gitara; Filip "Heinrich" Hałucha- bas.

Tekst: Piotr Połać
Muzyka: Piotr Połać, Dariusz Brzozowski, Piotr Rutkowski, Filip Hałucha
Scenariusz, reżyseria, montaż: Artur Sochan
Produkcja: S.P. Records 

 

Video:

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Klimek
Klimek 11 września 2017, 20:41
Gdzie ten teledysk?
przysłano: 9 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca