Muzyka

Maleńczuk przedstawia "Tell Me That You Want Me"

Maleńczuk opublikował klip do singla swego nowego projektu Jazz For Idiots.
Artysta od wielu lat ćwiczył grę na saksofonie, choć nigdy nie sądził, że zdobędzie się na publiczne z tym instrumentem występy. Podjął jednak wyzwanie i jak zwykle wpadł na innowacyjny pomysł, jakim jest jazz użytkowy, jazz dla każdego, jazz dla wszystkich nas, czyli Jazz For Idiots.

Album "Jazz For Idiots" ukaże się 1 kwietnia. Zestaw promuje numer "Tell Me That You Want Me", do którego powstał teledysk. Zdjęcia odbyły się w Warszawie, a za produkcję odpowiedzialne jest Smoła Studio, pracujące z artystą przy wielu innych projektach. Wideo można sprawdzić pod tym adresem.

- O czym jest utwórt Opisuje sytuację dojrzałego mężczyzny, który ma młodą dziewczynę i chciałby zostać doceniony - wyjaśnia Maleńczuk. - Do pewnego stopnia zdaje sobie sprawę, że taki układ nie może trwać w nieskończoność, więc chciałby przynajmniej na koniec, usłyszeć, że jednak był komuś kiedyś potrzebny, że ten ktoś go potrzebował, szanował i kochał.

Na albumie "Jazz For Idiots" Maleńczuk proponuje jazz o charakterze rozrywkowym, jazz dla każdego, jazz dla wszystkich. Album jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu artysty znajdą w nim też coś dla siebie. To kompilacja standardów takich jak "Devil Woman" Charlesa Mingusa czy "Mr Syms" Johna Coltrane'a w nowym aranżu, utworów autorskich o wdzięcznych tytułach, np. "Snobby Bobby", jak również starych melodii Maleńczuka jak "Ach, proszę pani" w nowej - jazzowej - odsłonie.

W projekcie biorą udział: Maciej Maleńczuk (wokal, saksofon), Przemek Sokół (trąbka), Darek Tarczewski (piano, instrumenty klawiszowe), Andrzej "Długi" Laskowski (bass), Tobias Haas (perkusja).

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca