Muzyka

One Way Fest po raz piąty!

To już piąty One Way Fest, czyli mini festiwal hc-punk w złotowskim klubie Generator. „Chciałbym żeby ta nazwa kojarzyła się z czymś pozytywnym, ze wzajemnym wspieraniem tego co wszyscy szumnie nazywają „sceną”. Cieszy mnie, że też jest tworem który lekko wychodzi poza Złotów i nie ukrywam, że liczę że znów pojawią się ludzie z bardziej odległych miast.” – mówi organizator Damian Ekman.

 

Kolejną edycję otworzy zespół Regiment, dobrze znany lokalnej publice. Niedawno w sieci pojawiło się kilka utworów, które mają się znaleźć na ich debiutanckim krążku. Młodość, wściekłość, pasja i dobry oldschoolowy hardcore, w którym wyraźnie czuć złotowskie inspiracje.

 

Drugim zespołem, który pojawi się na scenicznych deskach jest trójmiejski Ratrace, który pojawi się w Złotowie po raz pierwszy. Na swoim koncie mają longplay „Consumption” oraz kilkanaście koncertów w kraju. W tym roku zamierzają nieco częściej wyjeżdżać poza granice swojej aglomeracji. Krótko, treściwie i bardzo energicznie. Z pewnością nie dadzą odpocząć zgromadzonej publiczności.

 

W samym środku stawki znajdziemy też jeden rodzynek w postaci MORON-a. Ta kapela z podwarszawskiej Kobyłki to swoisty fenomen na polskiej scenie HC/punk. Na swoim koncie mają już kilka EP-ek oraz koncerty w wielu polskich miastach. Sporo emocjonalnego grania, egzystencjonalnych rozterek w tekstach i pozytywnego przekazu czyli coś co sprawia, że nie wyjdziesz na głupka dając szansę MORON-owi.

 

Przedostatnią kapelą będzie złotowski Endless Desire, który całkiem niedawno wypuścił swój drugi krążek "Hello everybody! Let's start the struggle!" nakładem krakowskiej wytwórni Spook Records. One Way Fest będzie pierwszym koncertem od wydania tego albumu, więc pewnie sporo utworów pojawi się właśnie z tego krążka. Nie grali w Złotowie od dłuższego czasu, więc warto sprawdzić w jakiej są kondycji.

 

Gwoździem programu piątej edycji One Way Fest będzie niemiecki Peace of Mind. Będzie to jedyny koncert w Polsce tej formacji w tym roku. Ich debiutancka EP-ka wydana przez Powertrip Records, zbiera sporo pozytywnych recenzji nie tylko w samych Niemczech. Tydzień później ruszają na swoją pierwszą europejską trasę odwiedzając Czechy, Austrię oraz Węgry.

 

https://www.youtube.com/watch?v=moZiwq6zeqE

 

Bilety do nabycia w klubie w cenie 15 PLN w dniu koncertu będą kosztowały 5 PLN więcej.

 

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1753469748215385/ 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca