Muzyka

Perkusista Rush udokumentował pożegnalną trasę

Geddy Lee i Alex Lifeson potwierdzili niedawno w krótkich odstępach czasu, że tournée grupy Rush z okazji 40-lecia jej istnienia, było ostatnim w jej historii. Na pocieszenie fanom pozostanie książka dokumentująca trasę, którą przygotował perkusista formacji, Neil Peart.
Znany ze swego zamiłowania do podróży i zdolności pisarskich Neil Peart, udokumentował tournée "R40 Live" książką o tytule "Far And Wide: Bring That Horizon To Me!". Liczący 312 stron wolumin ukaże się 13 września 2016 roku.

"Trzydzieści pięć koncertów, 17 tys. mil na motocyklu. Trzy miesiące. Jedno życie. 15 maja 2015 roku weterani z kanadyjskiego tria Rush wyruszyli na trasę z okazji jego 40-lecia, nazwaną >>R40<<" - zaczyna się opis książki.

Neil jak zwykle zabrał na tournée motocykl i sam przemieszczał się z koncertu na koncert alternatywnymi trasami, zwiedzając przy okazji ciekawe miejsca i robiąc zdjęcia. Oczywiście nie zabrakło wspomnień perkusisty z jego blisko 50-letniej kariery.

Jednym z powodów zakończenia działalności koncertowej przez Rush, była chęć Neila Pearta do spędzania czasu z rodziną.

Tournée "R40 Live" podsumowano tak samo zatytułowanym wydawnictwem koncertowym, które ukazało się w listopadzie 2015 roku.

Ostatnia studyjna płyta Rush to "Clockwork Angels" z 2012 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca