Muzyka

Zomby i Syny na OFF Festivalu

Brytyjski producent Zomby i polski duet Syny dołączają do składu OFF Festivalu.
W 2008 roku Zomby wydawał swoją pierwszą płytę "Where Were U in '92o", hołd dla pionierów sceny rave. Jeśli już wtedy zwróciliście uwagę na tego Brytyjczyka, to wiecie, że niełatwo go zaszufladkować, bo Zomby za każdym razem wymyśla się na nowo. Dotyczy to zarówno pięknego i arcysmutnego debiutu w barwach 4AD, czyli albumu "Dedication", jak i wydanej w 2013 roku, podwójnej płyty "With Love", na której Zomby zachwyca wszechstronnością, proponując zarówno soundtrack do kontemplacji, jak i parkietowe pewniaki.

Nawet jeśli wszyscy ludzie dookoła biegną, warto przystanąć pod sceną, gdy pojawią się na niej Syny. Zostawiając na boku środowiskowe spory czy to jeszcze hip-hop czy też nie, nie sposób nie zauważyć, że Piernikowski i 1988 nagrali jedną z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem najlepszych płyt ubiegłego roku na polskiej scenie. Budulcem "Orient" jest estetyka polskich rapowych pierwocin, wczesnych lat 90., ale to płyta ze wszech miar współczesna, odważna i onieśmielająca niemal mistyczną aurą.

11. edycja OFF Festival Katowice odbędzie się w dniach od 5 do 7 sierpnia. Dotychczas potwierdzeni artyści to: Anohni, The Kills, Mudhoney, GZA, Lush, GusGus, Thundercat, Minor Victories, Napalm Death, Jaga Jazzist, SBB gra "Nowy Horyzont", Sleaford Mods, DJ Koze, Zomby, Lightning Bolt, Andrew Weatherall b2b Roman Flügel, Brodka, Kaliber 44, Liima, Daniel Avery, Clutch, Mutoid Man, Powell, Zimpel/Ziołek, Syny, Beach Slang, Willis Earl Beal, Flatbush Zombies, Machinedrum, Yung Lean, Mass Gothic, Show Me The Body i Fidlar.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca