Muzyka

Hans Zimmer i Junkie XL prezentują muzykę do "Świtu sprawiedliwości"

W sieci pojawił się klip do filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" ukazujący kulisy realizacji soundtracku, który przygotowali Hans Zimmer i Junkie XL.
Muzyka do superprodukcji jest wynikiem kooperacji Hansa Zimmera, jednej z największych postaci współczesnego światowego kina z Tomem Holkenborgiem (znanym jako Junky XL). Według wielu recenzentów muzycznych obu autorom udało się stworzyć wspaniały świat muzyczny będący dopełnieniem reżyserskiej wizji Zacka Snydera.

- Junky XL jest wspaniale odkrywczym kompozytorem muzyki filmowej - wyznał Zimmer. - To wspaniałe, ze mogliśmy znowu pracować wspólnie, tym razem przy muzyce do Batmana i Supermana.

Soundtrack dziś, 18 marca, trafia do sprzedaży. Pod tym adresem można znaleźć klip z udziałem twórców opowiadający o ścieżce muzycznej.

Oto tracklista:
"Beautiful Lie"
"Their War Here"
"The Red Capes Are Coming"
"Day Of The Dead"
"Must There Be A Supermane"
"New Rules"
"Do You Bleedn"
"Problems Up Here"
"Black and Blue"
"Tuesday"
"Is She With Youe"
"This Is My World"
"Men Are Still Good" (The Batman Suite)
"Blood Of My Blood" (Bonus Track) (deluxe)
"Vigilante" (Bonus Track) (deluxe)
"May I Help You, Mr. Waynex" (Bonus Track) (deluxe)
"They Were Hunters" (Bonus Track) (deluxe)
"Fight Night" (Bonus Track) (deluxe)

Laureat Oscara Hans Zimmer miał już okazję tworzyć i dla Supermana ("Człowiek ze stali"), i dla Batmana ("Mroczny rycerz" i pozostałe dwa obrazy o Człowieku nietoperzu Christophera Nolana). Ponadto ma na koncie muzykę do takich dzieł jak "Incepcja", "Król lew", "Gladiator" czy "Interstellar".

Tom Holkenborg wydał sześć płyt, z których ostatnia to "Synthesized" z listopada 2012 roku. Pracował też przy soundtrackach do filmów "300: Początek imperium" i "Niezgodna", jak również z Zimmerem przy "Incepcji" czy hicie "Mroczny Rycerz powstaje".

Dzieło "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" przedstawia losy Clarka Kenta (Henry Cavill), który pracuje nadal w "Daily Planet" z Lois Lane (Amy Adams) i Perrym White'em (Laurence Fishburne). Jako dziennikarz udaje się do Gotham, gdzie poznaje m.in. Leksa Luthora (Jesse Eisenberg). W produkcji dojdzie do konfrontacji Supermana z Batmanem (Ben Affleck). Przez historię przewiną się również Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller) i Aquaman (Jason Momoa).

W obsadzie znaleźli się również Holly Hunter, Callan Mulvey, Scoot McNairy, Jena Malone, Diane Lane, Tao Okamoto i Lauren Cohan. Scenariusz napisał Chris Terrio na podstawie szkicu Davida S. Goyera. Za kamerą stanął Zack Snyder.

Do naszych kin "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" trafi 1 kwietnia 2016 roku.źródło: megafon.pl
przysłano: 18 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca