Muzyka

KATIE MELUA zaśpiewa we Wrocławiu!

Katie Melua, jedna z najbardziej popularnych wokalistek współczesnej sceny muzycznej, zapowiada niezwykłe widowisko muzyczne, w którym obok regularnego zespołu towarzyszyć jej będzie 23-osobowy żeński chór z Gruzji!
Koncert odbędzie się 13 listopada we wrocławskiej hali Orbita i będzie częścią obchodów jubileuszu w 10-lecia, cenionego w Polsce i Europie, Ethno Jazz Festival.

Mistrzowie starożytnej gruzińskiej tradycji wielogłosowego śpiewu, Gori Women's Choir,  przedstawieni zostali przez Katie jako "zupełnie wyjątkowa orkiestra wokalna". 
Podczas wrocławskiego koncertu wspólnie wykonają nowy materiał z nadchodzącego projektu Katie Melua, jak również zaprezentują szeroki wybór klasycznych piosenek z repertuaru artystki. 
"Ostatnie 18 miesięcy pracy z Gori Women's Choir w Gruzji było bardzo inspirujące. Jestem niezmiernie podekscytowana wspólną trasą koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie tej zimy" mówi Katie.

Gori Women's Choir został założony w 1970 roku w Szkole Muzyczne w Gori prowadzonej  przez Teona Tsiramua. Gruziński wielogłosowy śpiew został oficjalnie uznany przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. 

Katie Melua urodziła się  w gruzińskim mieście Kutaisi, dorastała w nadmorskim mieście Batumi, a w wieku 9 lat przeniosła się do Belfastu. 
W swoich piosenkach łączy wpływy muzyki pop, folku, bluesa i jazzu. Nagrała dotychczas 6 albumów studyjnych (większość z nich wielokrotnie platynowych), kilka koncertowych, a jej utwory weszły na dziesiątki płyt składankowych. 
Odniosła wielki sukces komercyjny i ma  wielkie serce - Melua znana jest ze swojej działalności charytatywnej – jest ambasadorem dobrej woli fundacji Save the Children. Publicznie odcina się od show bussinessu oraz pogoni za modą i twierdzi, że pieniądze lepiej wykorzystać na pomoc dla najuboższych. 

13.11.16 godz.19.00 Hala Orbita, Wejherowska 34
X lat Ethno Jazz Festival
KATIE MELUA with THE GORI WOMEN'S CHOIR
bilety: 250 zł – I miejsca, 200 zł – II miejsca, 150 zł - III miejsca, 100 zł - IV miejsca
Dostępna jest również ograniczona pula biletów: Meet and Great - 1000 zł oraz  VIP – 500 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl      


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca