Tyler Bryant The Shakedown po raz pierwszy w Polsce

Amerykańska formacja Tyler Bryant & The Shakedown 20 maja wystąpi w katowickim klubie Katofonia.
Zespół powstał w 2009 roku w Nashville z inicjatywny Tylera Bryanta. Ten młody chłopak, wychowany na muzyce takich artystów jak Lightnin' Hopkins i Freddie King, uczył się gry na gitarze pod opieką bluesowego muzyka, Roosevelta Twitty Sr. W wieku 17 lat Tyler przeniósł się do Nashville, aby pisać piosenki i założyć własny zespół. Tam poznał perkusistę Caleba Crosby'ego, z którym bardzo szybko się zaprzyjaźnił. - Właściwie natychmiast zaczęliśmy grać - mówi Caleb. - Wiedziałem, że założymy zespół. Tydzień później zagraliśmy swój pierwszy koncert i tak jest do dziś.

W ten sposób narodził się The Shakedown. Wkrótce do składu dołączyli gitarzysta Graham Whitford (syn Brada Whitforda z Aerosmith) oraz basista Noah Denney. - Dźwięk jego gitary basowej przestraszył mnie - mówił Bryant. - Noah dodał do zespołu pierwiastek, o którym nie wiedzieliśmy, że jest nam potrzebny.

Tyler grał wcześniej solowe koncerty, jak na przykład podczas festiwalu Erica Claptona - Crossroads Festival w Chicago, dzielił scenę z takimi legendami jak B.B. King czy Johnny Winter, jako 15-latek odebrał nagrodę the Robert Johnson Gibson New Generation Award dla obiecujących gitarzystów. - Granie solo było fajne, ale tak naprawdę zależało mi na zebraniu grupy przyjaciół, z którymi mógłbym spędzać czas i tworzyć muzykę - wspomina. - Im więcej czasu spędzałem z chłopakami z The Shakedown, tym bardziej czułem, że oni zaczynają być dla mnie jak bracia. Nie wyobrażam sobie teraz, abym mógł tworzyć muzykę z kimś innym.

W 2013 roku zespół wydał debiutancki album "Wild Child", którego pozytywne recenzje ukazały się we wszystkich wpływowych magazynach muzycznych jak "Rolling Stone", "NYLON Magazine", "Paste Magazine" czy "Interview". Występ w popularnym programie telewizyjnym "Jimmy Kimmel Live" przysporzył im wielu fanów. Kolejne wydawnictwo, EP-ka "The Wayside", ukazało się 13 listopada 2015. Materiał powstał przy udziale znanego producenta/inżyniera dźwięku Vance'a Powella (Jack White, Seasick Steve). Promował go singel "Loaded Dice & Buried Money", który można sprawdzić pod tym adresem.

Ceny biletów: 40 zł.

Bilety w sprzedaży od piątku, 1 kwietnia.źródło: megafon.pl
przysłano: 30 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło