Muzyka

Projekt Carbon znów na festiwalu Tauron Nowa Muzyka

W tym roku na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka kontynuowany będzie projekt Carbon. Po odsłonach "Atlantis" i "Central" w poprzednich latach, przyszła pora na trzecią, najszerszą jak dotąd edycję odbywającą się pod nazwą "Continent".
Jak sama nazwa wskazuje, tym razem zaprezentują się niezależni artyści z całej Europy, a także z innych kontynentów. W pierwszej kolejności potwierdzono udział polskich wykonawców.

W ramach Carbon Continent wystąpią m.in. Bartek Kujawski, Duy Gebord, Fischerle, FOQL, Mirt/Ter, Palcolor, T'ien Lai i Wrong Dials.

Kuratorem projektu ponownie jest Wojciech Kucharczyk, producent i eksperymentator muzyczny, a także szef wytwórni Mik.Musik.

- Teraz idziemy do przodu, budujemy cały Kontynent, miejsce, które rządzi się własnymi prawami, ma swój mikroklimat, jest tyglem kultur, na scenie spotkają się artyści nie tylko z różnych krajów, ale także z różnych stron globu, tworząc wspólnie nową wartość, każdy dołoży do garnka specyficzne muzyczne kulinaria, doprawiając pikantnymi przyprawami - zapowiada Kucharczyk. - Przybysze z Polski, krajów sąsiednich i nieco dalszej Europy, ale także Ameryki Południowej. Lód i tropiki, techno i elektroniczna salsa, funk z brazylijskich faveli, skandynawski powiew, śródziemnomorska bryza, omszone komputery, słowiański spleen, ciepły wiatr i gorące serca. Będzie niezwykle.

XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury.

Bilety i karnety już są w sprzedaży.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca